Kolejna akcja krwiodawstwa

2

Dnia 04 marca 2016r. Biblioteka Miejska w Szczuczynie i Zespół Szkół w Niećkowie im. B. Podedwornego zorganizowali kolejną akcję krwiodawstwa. Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku stanął po raz kolejny na parkingu Zespołu Szkół w Niećkowie. Czterdzieści cztery osoby oddały blisko 20 litrów krwi. W akcji wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół w Niećkowie oraz honorowi dawcy krwi z naszego regionu. Za wielki dar serca, dziękujemy. Dziękujemy także Dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół w Niećkowie za pomoc w zorganizowaniu tej akcji.

Kolejna akcja poboru krwi odbędzie się 01 kwietnia 2016r. w Szczuczynie. Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku stanie tego dnia na parkingu przy nowej siedzibie Biblioteki, przyszłym Centrum Kultury w Szczuczynie.
Organizatorzy zaplanowali, że akcje krwiodawstwa odbywać się będą w 2016 roku w każdy pierwszy piątek miesiąca. O konkretnych datach będziemy informować zainteresowanych.

Organizatorzy

Udostępnij:

2 komentarze

  1. Stary cap dnia

    Pamiętam jak mieliśmy po 18-20 lat wtedy praktycznie wszyscy chętnie pchali się do oddawania krwi i pomagania innym rzeczywistość okazała się inna. Większość kolegów brała wspomagacze bo chcieli pokazać przed dziewczynami i kolegami że jesteśmy silni. Że nikt ze starszyzny nam nie pofika. Po pierwszych wynikach u połowy młodych silnych i GŁUPICH laboratorium wykazało podwyższone aminotransferazy w trudniejszych przypadkach niewydolność wątroby (marskość) i zaburzenia pracy nerek i innych organów ponieważ co po niektórzy chcieli szybko być silni. Spotkałem po latach wielu dawnych kolegów i to głównie w szpitalach to 100 na 100 spotkanych ma silne powikłania zdrowotne po zażywaniu owych wspomagaczy. Także młodzi panowie jeżeli chcecie komuś uratować życie to ratujcie zdrową czystą krwią a nie zanieczyszczoną jakimiś suplementami i witaminami klasy B. W naturze takie wspomagacze nie istnieją!! A jeżeli już to w śladowych ilościach. Nie popełniajcie błędu pokolenia lat 70-80 bo nie dość że nikomu nie uratujecie życia to jeszcze będziecie sami zadbać o swoje a raczej je ratować…

  2. Krew darem życia! Kiedyś chętnych było więcej do oddawania krwi. Pamiętam czasy kiedy za oddanie krwi dostawało się dzień wolny od pracy, kawę do wypicia i reklamówkę gorzkiej czekolady. Do autora postu wyżej też jestem zdania że tylko człowiek naprawdę niemądry sięga po tego typu odpady medyczne dostępne na pierwszej stronie wpisanej w google, które koncern farmaceutyczny sprzeda naiwniakom opisując jego super moce niczym sok z gumijagód aby tylko kasę od nich wyrwać!!!

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress