Na szczęście w dzisiejszym społeczeństwie coraz więcej mówi się o tym, jak wielkie znaczenie ma wyrównywanie szans i ułatwianie dostępu do miejsc publicznych osobom z trudnościami w poruszaniu się, w tym także osobom z niepełnosprawnościami. Dzięki rosnącej świadomości oraz rozwiązaniom oferowanym przez producentów osoby niepełnosprawne mogą wykorzystywać takie elementy jak rampy aluminiowe czy pozostałe produkty z kategorii ułatwiających przemieszczanie się na wózku inwalidzkim. Można także uzyskać na ten cel dofinansowanie: rampy aluminiowe dla niepełnosprawnych są niewątpliwie bardzo w tym kontekście pożądane.
1. Rampy aluminiowe – ogromne potrzeby
2. Jak uzyskać dofinansowanie: rampy aluminiowe dla niepełnosprawnych?
3. Jaką rampę wybrać?
Jeśli obejmie cię dofinansowanie rampy aluminiowe dla niepełnosprawnych mogą zostać zrefundowane nawet w 95% wartości całego wydatku.
[obraz_1]
Rampy aluminiowe – ogromne potrzeby
Rampy aluminiowe mogą kupić zarówno osoby prywatne, jak i różnego rodzaju instytucje, w domach jednorodzinnych, budynkach użyteczności publicznej czy nawet pojazdach zajmujących się przewożeniem osób na wózkach inwalidzkich. Istnieje możliwość sfinansowania ich z różnych źródeł, między innymi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z Programu Likwidacja Barier Architektonicznych czy też ze wsparcia oferowanego w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.
Dzięki dofinansowaniu zdecydowanie bardziej realny staje się ich zakup przez osoby potrzebujące. Szczególnie cenne może to być w przypadku osoby mieszkającej na terenie miasta, w budynku wielorodzinnym pozbawionym windy. Koszty czasem sięgają nawet 10 tysięcy złotych, więc są dość znaczne dla prywatnych kupujących.
Jak uzyskać dofinansowanie: rampy aluminiowe dla niepełnosprawnych?
Rampy składane, zwane również najazdami, są objęte dofinansowaniem ze środków państwowych, dostępnych dzięki wspomnianemu już programowi PFRON. Pozwala to eliminować szereg barier architektonicznych, które wciąż istnieją w miastach i budynkach. Aby ubiegać się o taką dotację, konieczne jest złożenie wniosku w odpowiednich instytucjach, takich jak PCPR lub MOPS, oraz przygotowanie wymaganych dokumentów. Wśród nich znajduje się orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, kserokopia dowodu osobistego oraz oferta wybranych najazdów.
Jaką rampę wybrać?
Rampy są dobierane zgodnie z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych, ze względu na szeroki wybór dostępny na rynku. Istnieje różnorodność tego typu udogodnień, takich jak przenośne rampy podjazdowe, które są przeznaczone do pokonywania schodów w budynkach. Nie są one najbardziej kosztownym rozwiązaniem, dlatego często można je zobaczyć na osiedlach mieszkalnych czy przed wejściami do klatek schodowych.
Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.