Jak uzyskać dofinansowanie? Rampy aluminiowe dla niepełnosprawnych

0

Na szczęście w dzisiejszym społeczeństwie coraz więcej mówi się o tym, jak wielkie znaczenie ma wyrównywanie szans i ułatwianie dostępu do miejsc publicznych osobom z trudnościami w poruszaniu się, w tym także osobom z niepełnosprawnościami. Dzięki rosnącej świadomości oraz rozwiązaniom oferowanym przez producentów osoby niepełnosprawne mogą wykorzystywać takie elementy jak rampy aluminiowe czy pozostałe produkty z kategorii ułatwiających przemieszczanie się na wózku inwalidzkim. Można także uzyskać na ten cel dofinansowanie: rampy aluminiowe dla niepełnosprawnych są niewątpliwie bardzo w tym kontekście pożądane.

1. Rampy aluminiowe – ogromne potrzeby

2. Jak uzyskać dofinansowanie: rampy aluminiowe dla niepełnosprawnych?

3. Jaką rampę wybrać?

Jeśli obejmie cię dofinansowanie rampy aluminiowe dla niepełnosprawnych mogą zostać zrefundowane nawet w 95% wartości całego wydatku.

[obraz_1]

Rampy aluminiowe – ogromne potrzeby

Rampy aluminiowe mogą kupić zarówno osoby prywatne, jak i różnego rodzaju instytucje, w domach jednorodzinnych, budynkach użyteczności publicznej czy nawet pojazdach zajmujących się przewożeniem osób na wózkach inwalidzkich. Istnieje możliwość sfinansowania ich z różnych źródeł, między innymi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z Programu Likwidacja Barier Architektonicznych czy też ze wsparcia oferowanego w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

Dzięki dofinansowaniu zdecydowanie bardziej realny staje się ich zakup przez osoby potrzebujące. Szczególnie cenne może to być w przypadku osoby mieszkającej na terenie miasta, w budynku wielorodzinnym pozbawionym windy. Koszty czasem sięgają nawet 10 tysięcy złotych, więc są dość znaczne dla prywatnych kupujących.

Jak uzyskać dofinansowanie: rampy aluminiowe dla niepełnosprawnych?

Rampy składane, zwane również najazdami, są objęte dofinansowaniem ze środków państwowych, dostępnych dzięki wspomnianemu już programowi PFRON. Pozwala to eliminować szereg barier architektonicznych, które wciąż istnieją w miastach i budynkach. Aby ubiegać się o taką dotację, konieczne jest złożenie wniosku w odpowiednich instytucjach, takich jak PCPR lub MOPS, oraz przygotowanie wymaganych dokumentów. Wśród nich znajduje się orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, kserokopia dowodu osobistego oraz oferta wybranych najazdów.

Jaką rampę wybrać?

Rampy są dobierane zgodnie z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych, ze względu na szeroki wybór dostępny na rynku. Istnieje różnorodność tego typu udogodnień, takich jak przenośne rampy podjazdowe, które są przeznaczone do pokonywania schodów w budynkach. Nie są one najbardziej kosztownym rozwiązaniem, dlatego często można je zobaczyć na osiedlach mieszkalnych czy przed wejściami do klatek schodowych.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress