Ad – Libitum w BCK w Szczuczynie

0

Przywykliśmy już do tego, że określenie muzyka klasyczna kojarzone jest natychmiast z takimi synonimami jak: „poważny”, „trudny” a nawet „nudny.” Koncert w wykonaniu Ad – Libitum, który odbył się 16.11.2018r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie łamie ten stereotyp. Dlaczego? Bo jakkolwiek nie zabrzmi to kontrowersyjnie, muzykę poważną można potraktować niepoważnie. Ad – Libitum w składzie: Maria Orzechowska (skrzypce/wokal) i Adrian Brzoska (fortepian) oraz występujący gościnnie Ignacy Brzoska (fortepian) to miłośnicy i pasjonaci tego gatunku muzycznego, którzy postanowili zmienić jego oblicze na bardziej przyjazne dla przeciętnego słuchacza. Myślą przewodnią ich koncertu było przybliżenie publiczności muzyki poważnej w sposób: lekki, dowcipny i zabawny jednocześnie. Monologi i komentarze Marii Orzechowskiej między prezentowanymi utworami uświetniały sam występ i stanowiły jego oryginalną oprawę.

Młodzi muzycy zaprezentowali utwory m.in. Wolfganga Amadeusza Mozarta i Antonio Vivaldiego. Ignacy Brzoska wykonując „Marsz Turecki” popisał się niebywałą wirtuozerią. Niezwykle ciekawym dodatkiem była humoreska Artura Andrusa „Królowa nadbałtyckich raf” w wykonaniu Marii Orzechowskiej.

Powtórzę raz jeszcze. Ten niecodzienny koncert pokazał, że muzyka klasyczna wcale nie musi być poważna i nudna. Wystarczy jedynie nadać jej właściwą formę. Marii, Adrianowi i Ignacemu udało się to w 100%!

Koncert Ad – Libitum w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie to pierwszy z czterech zaplanowanych. Będziemy o nich Państwa informować a już dziś na każdy z nich serdecznie zapraszamy!

Andrzej Kosmowski

Foto: Marlena Stocka

BCK SZCZUCZYN

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress