Akcja krwiodawstwa w Szczuczynie

0

AKCJA KRWIODAWSTWA W SZCZUCZYNIE

ZAPRASZAMY ZOSTAŃ

RATOWNIKIEM ŻYCIA”

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie, Stowarzyszenie Nasz Szczuczyn i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddział Terenowy w Łomży zapraszają mieszkańców Szczuczyna i regionu do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 05.07.2024 r. (piątek) w godz. od 9 do 12:00.

Tego dnia na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie (ul. Plac Tysiąclecia 23) będzie można oddać honorowo krew w krwiobusie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Wszystkich chętnych zapraszamy. Dawca powinien zgłosić się z dowodem osobistym, być zdrowym i wypoczętym. Zalecane jest wypicie co najmniej litra wody i zjedzenie lekkiego posiłku. Nie może być po spożyciu alkoholu.

Oddając krew ratujesz komuś życie. Jedna jednostka krwi, czyli ilość pobrana od dawcy podczas jednej donacji to 450 mililitrów. Do operacji serca potrzeba 6 jednostek krwi, a do przeszczepu wątroby nawet 20. Najwięcej krwi potrzebują ofiary wypadków drogowych, nawet 50 jednostek. Wszystkich Was „Ratownicy życia” ZAPRASZAMY.

Przypominamy, że na wszystkich honorowych krwiodawców, którzy oddają krew w organizowanych na terenie naszej gminy akcjach czekają wyjątkowe statuetki – podziękowania za „Wasz Dar Życia” oraz koszulki. Po odbiór, których zapraszamy do siedziby Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie, ul. Łomżyńska 11.

Statuetki ufundował Pan Marek Kaczyński, a koszulki przekazało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Organizatorzy

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress