Akcja „Spokrewnieni służbą” w Grajewie

0

7 marca 2018 r. na placu manewrowym przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie odbyła się zbiórka krwi z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Organizatorami przedsięwzięcia pod nazwą „spoKREWnieni służbą” byli Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz Komenda Powiatowa Policji w Grajewie.

Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku z 5-osobową obsadą zbiórkę krwi rozpoczął punktualnie o godzinie 9.00. Do godziny 13.00 zarejestrowało się 38 potencjalnych dawców. Ostatecznie krew oddało 36 osób, wśród których obecni byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z Bełdy, Brzeźna, Niedźwiadnej, Radziłowa, Woźnejwsi i Żeber oraz uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Grajewie i mieszkańcy powiatu grajewskiego.

W ramach II edycji akcji mającej na celu z jednej strony oddanie hołdu Żołnierzom Niezłomnym,
a z drugiej udzielenie konkretnej pomocy osobom potrzebującym pobrano łącznie 16,2 litra krwi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom, którzy swoją postawą pełną humanitaryzmu przyczynili się do wspólnego sukcesu na rzecz drugiego człowieka.

Zastępca Komendanta Powiatowego

Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie

st. kpt. Arkadiusz Lichota

Zdjęcia: st. sekc. Michał Łopatowski, KP PSP w Grajewie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress