Akcja „Zima 2019”

0

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczuczynie zwraca się z apelem do mieszkańców Gminy Szczuczyn o czujność i wrażliwość na sytuacje zagrażające zdrowiu lub życiu osób narażonych na działanie niskich temperatur, w szczególności zwrócenie uwagi na osoby samotne, starsze, niepełnosprawne które nie są w stanie samodzielnie rozwiązać trudnej sytuacji oraz są pozbawieni kręgu osób najbliższych.

Liczymy na współpracę i jesteśmy przekonani, że skoordynowane działania wszystkich służb jak również pomoc i życzliwość sąsiedzka, pozwolą uniknąć tragicznych w skutkach następstw osamotnienia i bezradności.

Nie bądźmy obojętni wobec osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych.

 Jeśli jesteś zaniepokojony sytuacją osoby bezdomnej, samotnej, starszej, niepełnosprawnej powiadom tut. Ośrodek Pomocy Społecznej, osobiście bądź telefonicznie pod numerem 86 273 50 80 w. 223 lub odpowiednie służby dzwoniąc pod jeden z poniższych numerów:

  • 86 273 84 60 – Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Grajewie

  • 85 743 95 15 – Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego

  • 112 – numer alarmowy

  • 998 – Państwowa Straż Pożarna

  • 999 – Pogotowie

  • 997 – Policja

Jednocześnie informuję, że adresy najbliższych schronisk i noclegowni znajdujących się na terenie województwa podlaskiego, dostępne są na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod adresem : https://www.gov.pl/web/rodzina/rejestry-miejsc-w-ktorych-gminy-udzielaja-tymczasowego-schronienia-osobom-bezdomnym

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress