Akcja „ŻONKILE” w BCK – upamiętnienie 74. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim

0

Z okazji 74. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie wraz z Publicznym Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie wzięły udział w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, organizowanej już po raz piątej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Dnia 24.04.2017r. o godzinie 12.00 w sali audiowizualnej Centrum grupa gimnazjalistów wraz z opiekunami: panią Hanną Szymanowską, panią Krystyną Koniecko i panem Stanisławem Pieńczykowskim obejrzała premierę filmu edukacyjnego pt. „Nie było żadnej nadziei” o przebiegu powstania w getcie warszawskim. Pokaz filmowy poprzedzony był wystąpieniem Dyrektora BCK w Szczuczynie – pana Janusza Siemiona, który w krótkich słowach przybliżył uczniom tematykę powstania w getcie.

Młodzież mogła obejrzeć wystawę zdjęć przedstawiających życie codzienne w getcie, sceny walk w getcie oraz jego bohaterów i katów. Zaprezentowano też publikacje na temat tego powstania, jakimi dysponuje Centrum. Premiera filmu stanowiła okazję, by przybliżyć młodym ludziom tragiczne wydarzenia z historii naszego kraju i bohaterstwo ludzi walczących o godność i lepsze jutro dla przyszłych pokoleń.

Tekst: Andrzej Kosmowski

Fotografie: Marlena Stocka

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x