Akcja Żonkile w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie

0

19 kwietnia 2018 roku przypada 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje już po raz szósty  akcję społeczno-edukacyjną ŻONKILE. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie już od trzech lat przyłącza się do tych obchodów organizując spotkanie edukacyjne dla młodzieży. W akcję ŻONKILE włączają się też szkoły, biblioteki i inne instytucje z całej Polski, organizując różne działania wpisujące się w obchody rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.
W tym roku będzie ich ponad 1000.

Wspomniane spotkanie edukacyjne przybliżające tematykę powstania, jego bohaterów i katów, połączone będzie z premierą filmu pt.: „Nie było żadnej nadziei…” Kama Veymont’a. Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia 2018r. w Regionalnej Izbie Historii i Tradycji w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie. Tego dnia również zaprezentowane zostaną pozycje książkowe – reportaże, dokumentalne i historyczne, które ukazują powstanie w getcie warszawskim z różnych perspektyw.

Andrzej Kosmowski

BCK SZCZUCZYN

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x