Amerykańscy żołnierze w starostwie

0

Wczoraj (6.06.2018 r.) w Starostwie Powiatowym w Grajewie gościli przedstawiciele Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Tematem przewodnim spotkania była współpraca amerykańskich żołnierzy z ludnością cywilną oraz bezpieczeństwo mieszkańców powiatu grajewskiego i żołnierzy stacjonujących na terenie województwa warmińsko – mazurskiego.

Kapitan Kevin Nigh, pełniący funkcję Civil Affairs Team Leader, zwrócił szczególną uwagę na działania, które są wykonywane przez żołnierzy. Zmierzają one do zwiększania potencjału obronnego Polski oraz wpływają na poprawę bezpieczeństwa wśród społeczeństwa.

Zygmunt Kruszyński, Starosta Grajewski podkreślił jak ważna jest obecność armii sojuszniczych w Polsce. Przypomniał słowa Rose Gottemoeller, zastępcy sekretarza generalnego NATO, które zostały wypowiedziane podczas marcowej wizyty w Bemowie Piskim w rocznicę stacjonowania żołnierzy w Bemowie Piskim oraz współdziałania z 15. Giżycką Brygadą Zmechanizowaną – „Wasza obecność pokazuje, że razem tworzymy NATO i działamy jak jeden organizm. To, co tu robicie, można określić słowami: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

Na co dzień siły sojusznicze współdziałają z 15. Giżycką Brygadą Zmechanizowaną im. Zawiszy Czarnego realizując wiele ćwiczeń. 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana należy do największych brygad w Wojsku Polskim. Wchodzi w skład 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Stacjonuje w garnizonach w Giżycku i Orzyszu. Brygada charakteryzuje się wysokim stopniem gotowości i ukompletowania.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress