ARiMR oferuje pomoc dla firm

0

Tym razem z pomocy unijnej mogą skorzystać firmy. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmowanie wniosków od małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem rolno-spożywczym.

Pomocy nie otrzymają firmy, które dopiero zamierzają wejść na rynek, ale te, które mają już zarejestrowaną działalność i mogły ubiegać się o takie wsparcie także w poprzedniej perspektywie finansowej. – Poza tym muszą podjąć pewne zobowiązaniamówi zastępca dyrektora podlaskiego oddziału Agencji Krzysztof Zalewski. Warunkiem jest, żeby pozyskiwany surowiec skupować od rolników bądź grup producentów rolnych. Trzeba złożyć takie zobowiązanie, że przez trzy lata będzie się to robić – zaznacza.

Pomoc przeznaczona jest na kolejne inwestycje w działalność przetwórczą – zakup maszyn i urządzeń, a minimalna dokumentacja to – poza wnioskiem o dofinansowanie – też biznesplan przedsięwzięcia. – Maksymalny poziom pomocy wynosi 3 mln zł i jest to 50 proc. kwalifikowanych inwestycji informuje Krzysztof Zalewski.

O wyższe dofinansowanie (do 15 mln zł) będą mogły ubiegać się konsorcja firm lub grupy producenckie. Wnioski o pomoc można składać do końca 2015 roku w centrali agencji lub Biurach Wsparcia Inwestycyjnego – w województwie podlaskim w Białymstoku przy ul. Lipowej 32 A. (ad/zmj)

Źródło: radio.białystok.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress