Ataki, skażenia i groźne choroby, czyli ćwiczenia PATROL-15

0

Żołnierze, strażacy, policjanci i ratownicy będą walczyć ze skażeniem i groźnymi chorobami na terenie Polski. Już 17 listopada ruszają ćwiczenia pod kryptonimem ‘PATROL-15’. W związku z tym na terenie CZĘŚCI powiatów uruchomione zostaną systemy alarmowania. Scenariusz działań obejmuje operacje przeprowadzane w przypadku ataków terrorystycznych które „odbędą” się w warszawskim metrze, na Wiśle, w Centrum Badań Jądrowych w Świerku oraz na Podlasiu na granicy z Białorusią.

Celem ćwiczeń jest sprawdzenie współpracy i skuteczności jednostek zaangażowanych w działanie Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania. W szkoleniu udział weźmie wojsko, policja, straż pożarna oraz ratownicy medyczni, inspektorzy sanitarni i pracownicy Państwowej Agencji Atomistyki.

Źródło: strażacki. pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress