Biegi Papieskie w Szczuczynie

0

„Sport ujawnia bowiem nie tylko możliwości fizyczne człowieka, ale i zdolności intelektualne i duchowe. Ma nie tylko siłę fizyczną i wydolność mięśni, ale ma także duszę i dlatego musi w pełni okazywać swe oblicze”.
Jan Paweł II

20 maja br. w Starym Parku w Szczuczynie dla uczczenia 104. rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Parafia pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie i Urząd Miejski w Szczuczynie zorganizowali Biegi Papieskie (XV edycja) oraz Otwarty Bieg Świętego Jana Pawła II o Puchar Proboszcza Parafii p.w. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie (X edycja).

W biegach uczestniczyły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie i Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej, z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie, z Zespołu Szkół w Niećkowie oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grajewie i w Szczuczynie.

Biegi Papieskie oficjalnie otworzyli: ksiądz wikary Grzegorz Kosiorek parafii pw. Imienia NMP w Szczuczynie, Pani Marta Łynko – dyrektor Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie, Pan Janusz Marcinkiewicz – kierownik Miejskiego Domu Kultury i Sportu w Szczuczynie. Słodkie upominki dla wszystkich biegaczy przygotowała Pani Barbara Marcinkiewicz – radna Gminy Szczuczyn obecnej kadencji.

Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali kadeci z Policyjnej Klasy Mundurowej z Zespołu Szkół w Niećkowie na czele z Komendantem PKM nadinstruktorem Dariuszem Koniecko oraz instruktorem sztabowym PKM Elwirą Kołaczyńską Bogdan.

Biegi odbywały się dookoła Starego Parku w Szczuczynie, a dystans był ustalony adekwatnie do wieku uczestników.

WYNIKI BIEGÓW PAPIESKICH
znajdziecie na naszym Facebooku:
https://www.facebook.com/share/p/GbKiqvxHDntuECtN/

Serdecznie dziękujemy za wspólny aktywny dzień!

Andrzej Kosmowski
Biblioteka- Centrum Kultury w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress