Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”

0

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie i Zespół Szkół w Niećkowie serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w pierwszej szczuczyńskiej edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, która odbędzie się 04.03.2018r. (niedziela) o godzinie 11:00 w Starym Parku w Szczuczynie.

W 2018r. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” odbędzie się w 300 miejscowościach w Polsce i na świecie m.in. w Wilnie, Wiedniu, Londynie, Nowym Jorku, Chicago, Hurth, Healesville i Penrose Park w Australii. Poprzez bieg hołd Zołnierzom Wyklętym odda 70000 biegaczy.

W ramach tego wydarzenia odbędzie się Bieg Honorowy na dystansie 1963 m (jest to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek). Bieg na tym dystansie odbędzie się w każdej miejscowości, która bierze udział w tegorocznej, szóstej ogólnopolskiej edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Biblioteka – Centrum Kultury we współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja w Warszawie przygotowała dla wszystkich uczestników bogate pakiety startowe. Podczas wydarzenia zaprezentuje się też Policyjna Klasa Mundurowa z Zespołu Szkół w Niećkowie. Tradycyjnie już – Zespół Szkół w Niećkowie – przygotuje dla wszystkich biorących udział w Biegu Pamięci gorącą grochówkę i napoje.

Jeszcze raz zachęcamy wszystkich zainteresowanych i tych niezdecydowanych do udziału w Biegu Pamięci! Dołącz do nas czwartego marca! Wspólnie uczcijmy pamięć bohaterów!

Zapisy wciąż trwają pod numerami: 501639043 i 862621036. Szczegółowe informacje uzyskać można w siedzibie Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie.

Andrzej Kosmowski

BCK W SZCZUCZYNIE

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x