Carving w ferie ZS Wojewodzin

0

        Nauczyciele z Zespołu Szkół w Wojewodzinie wychodzą z propozycją zorganizowania zajęć w czasie ferii. Pomysł nasunął się podczas realizacji zajęć dodatkowych dla uczniów szkoły: Kurs carvingu dla wszystkich zainteresowanych.

      Umiejętność dekorowania stołów, talerzy z potrawami, wykonywania ozdób z jarzyn i owoców jest bardzo ceniona przez pracodawców z branży gastronomicznej, ale także bardzo przydaje się w życiu codziennym, np. wtedy, gdy  robi się kameralne przyjęcie urodzinowe i chcę się zaskoczyć gości czymś nietypowym. Wydaje się, że naprawdę trudno jest o coś takiego. Carving jest tym „czymś”; jestem pewna, że przeglądając zdjęcia, przyznacie mi rację – tulipany z papryki wyglądają jak żywe, a koguty z ananasa – bajka! O tym, że jest to cenna umiejętność przydatna każdemu przekonani byli uczestnicy, których nie trzeba było specjalnie zachęcać, aby na ćwiczeniu swoich umiejętności spędzali dodatkowo w szkole dwie godziny. Przychodzili na każde zajęcia i bardzo angażowali się w to, co robią. Zdjęcia dokumentują wytwory ich pracy – prawda, że piękne?

       Przeprowadzenie takich zajęć było możliwe dzięki temu, że nauczycielki uczące w zawodzie technik żywienia najpierw same ukończyły kurs podnoszący ich umiejętności zawodowe w tej dziedzinie i co najważniejsze chcą przekazać je uczniom w ramach dodatkowych zajęć.

      Propozycja nauki carvingu w ferie skierowana jest dla uczniów gimnazjów, szczególnie tych, którzy za chwilę staną przed koniecznością wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i szczególnie tych, którzy myślą o zawodzie związanym z gastronomią. Udział w takich zajęciach to pożyteczne zagospodarowanie czasu wolnego, ale też próba bliższego zetknięcia się z zawodem i odpowiedzenia sobie na pytanie czy to zawód dla mnie?

      Termin pierwszego spotkania to: wtorek 24.01.2017 r. o godz. 10.00 w pracowni żywienia w ZS w Wojewodzinie. Chętni do wzięcia udziału w takich zajęciach muszą wysłać swoje: imię i nazwisko oraz do jakiego gimnazjum uczęszczają oraz kontaktowy nr telefonu. Ilość uczestników jest ograniczona ze względu na organizacyjne ograniczenia.

Zapraszamy!
Dyrekcja i Nauczyciele

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress