Centrum Kultury na finiszu

5

Wszystko przebiegło zgodnie z harmonogramem prac przewidzianych w projekcie i z końcem października zostanie zakończona budowa i modernizacja budynku przy ulicy Łomżyńskiej 11– mówi inspektor referatu Rozwoju i Inwestycji pani Anna Romaniuk.

Obiekt ma zaspokajać potrzeby edukacyjne, kulturalne i społeczne. Prawie 2-milionowe dofinansowanie pozyskał dla gminy Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński ze wsparciem pracowników referatu Rozwoju i Inwestycji oraz pracownikom Miejskiej Biblioteki w Szczuczynie. Pieniądze na realizację inwestycji pochodzą z budżetu państwa z Programu Wieloletnia Kultura+, priorytetu Biblioteka + Infrastruktura Bibliotek. Nie tylko biblioteka znajdzie swoje miejsce w nowoczesnym i przestronnym Centrum Kultury, również Miejski Dom Kultury i przedszkole, natomiast w skrzydle wschodnim powstała sala widowiskowa ze sceną i 50 miejscami siedzącymi dla widowni. Oprócz tego w budynku będzie funkcjonowała sala komputerowa, wystawowa, czytelnia dla dzieci oraz dorosłych. Trzykondygnacyjny budynek przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, które będą mogły skorzystać z nowoczesnej windy.

Zgodnie z projektem na zewnątrz montowana jest zadaszona okrągła mini-scena przeznaczona do koncertów w okresie letnim, plac zabaw wyposażony w ściankę wspinaczkową, karuzela, linarium, piaskownica. Wybudowana będzie również altanka oraz specjalnie dla młodzieży skatepark. Dodatkową atrakcją będzie również możliwość zorganizowania ogniska.
Budynek jest nowoczesny, projekt przemyślany, innowacyjny i różnorodny, wykonany rzetelnie w bardzo wysokim standardzie przez Firmę MAG BUD Piotr Lipski z Grajewa.

Po październikowym ukończeniu prac remontowo-budowlanych czeka go jeszcze odbiór przez uprawnione do tego służby, aby jako bezpieczny i sprawdzony budynek mógł zostać oddany do użytku, być może jeszcze w końcówce 2015 roku.

Udostępnij:

5 komentarzy

  1. W szczególności zastanawia przemyślany projekt: 50 miejsc sali widowiskowej – toć to dwie klasy uczniów z podstawówki. A reszta ma iść do kościoła?

  2. Bardzo trafna inwestycja, co miało straszyć, będzie funkcjonować, widzu trochę się upcha i będzie ok. 😉 Na hali sportowej też nie za dużo miejsc ( a nawet w ogóle nie ma sali widowiskowej ) a przez tyle lat imprezy odbywały się i ludzie w nich uczestniczyli. Myślę, że zależy jaka impreza, będzie się tam odbywała. Pożyjemy zobaczymy. a na razie nie szukajmy dziury w całym budynku 🙂

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress