Chcą wybudować ekologiczną ciepłownię

1

Jedna ekologiczna ciepłownia zamiast węglowego pieca w każdym domu – taki plan chcą zrealizować władze Szczuczyna. Dzięki temu w mieście ma być czystsze powietrze.

Teraz działa tylko niewielka miejska ciepłownia, w której jako opał wykorzystywany jest miał. Poza tym 95 procent budynków w mieście wykorzystuje do ogrzewania węgiel – mówi burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński. Urzędnicy mają już przygotowaną część niezbędnej dokumentacji i tereny, które mogą być użyte przy realizacji projektu. Chcą wykorzystać dotacje unijne do wybudowania spalarni, która będzie wykorzystywała biomasę i sieci do podłączenia wszystkich budynków w mieście.

Projekt jest warty blisko 28 milionów złotych. Urzędnicy chcą przygotować wszystkie niezbędne pozwolenia i zdobyć fundusze w ciągu półtora roku. Po tym okresie będzie można rozpocząć budowę wszystkich instalacji.

radio.bialystok.pl

Udostępnij:

Jeden komentarz

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress