Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze

0

W dniu dzisiejszym (12 października 2021 r.) na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego ENERGETYK w Rajgrodzie zorganizowane zostały ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze, których inicjatorem była Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

Celem wydarzenia było doskonalenie technik ratowniczych i umiejętności współdziałania między jednostkami odpowiedzialnymi za stan bezpieczeństwa w czasie bezpośredniego zagrożenia. Ćwiczenia poprowadzone były w dwóch etapach. W pierwszym scenariusz przewidywał akcję ratowniczo- gaśniczą na wodzie, w której poza strażakami, strażakami-nurkami, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz ratownikami medycznymi, trzeba było ruszyć z pomocą czterem poszkodowanym oraz ugasić pożar na łódce znajdującej się na środku jeziora. Było to ratownictwo podstawowe jak i wyspecjalizowane, w którym pomocy udzielono nie tylko na powierzchni wody, ale także pod wodą.

Druga część przewidywała natomiast akcję ratowniczo-gaśniczą, w której strażacy mieli ugasić symulowany pożar i dotrzeć do osób uwięzionych na balkonach i dachu obiektu hotelowego, a następnie ewakuować te osoby w bezpieczne miejsce.

Ćwiczenia zakończono podsumowaniem, w którym przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie pokrótce przedstawili jakie elementy ćwiczeń wypadły bardzo dobrze oraz zwrócili uwagę na elementy, które wymagają dopracowania. Podziękowano wszystkim uczestnikom ćwiczeń za zaangażowanie oraz zachęcono do udziału w innych tego typu wydarzeniach.

W wydarzeniu udział wziął Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, który podziękował za wspaniale przygotowaną akcję, za współpracę między jednostkami oraz życzył aby takie wydarzenia miały miejsce tylko w czasie ćwiczeń. Starosta podziękował także uczniom Zespołu Szkół nr 2 im. 9. PSK w Grajewie, którzy brali udział w akcji jako poszkodowani.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x