Cyfrowa archiwizacja dokumentacji kartograficzno-geodezyjnej

0

Dzisiaj, 1 grudnia 2022 r., podpisana została umowa dotycząca zaktualizowania systemu OŚRODEK o niewpisane do tej pory operaty do ewidencji zasobu, wraz z ich ponumerowaniem zgodnym z obowiązującymi przepisami. Celem prac jest przede wszystkim cyfrowa archiwizacja – skanowanie dokumentów geodezyjno-kartograficznych zgromadzonych z Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Grajewie oraz utworzenie baz danych i zasilenie nimi systemu ewidencji materiałów.

Umowę podpisano pomiędzy Skarbem Państwa reprezentowanym przez Starostę Grajewskiego Waldemara Remfelda a firmą PROGIS Sp. z o.o. z Giżycka reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Tomasza Walentynowicza. Osobą odpowiedzialną za nadzorowanie realizacji umowy ze strony Starostwa Powiatowego w Grajewie będzie Naczelnik Wydziału Geodezji i Kartografii Elżbieta Karwowska, która również uczestniczyła w spotkaniu.

Obecna umowa dotyczy archiwizacji wieloletniego okresu, w którym dokumenty przyjmowane były do państwowych zasobów geodezyjnych i obejmuje lata nawet sprzed II wojny światowej do stycznia 2014 r. Ponieważ jest to praca w większości z dokumentami bardzo starymi i zachowanymi w różnym stanie, czas, na który zawarto umowę, ustalono na 330 dni.

Archiwizacja połączona z wprowadzeniem omawianych danych do systemu nie tylko ułatwi dostęp, przeglądanie i pobieranie niezbędnych materiałów geodezyjnych potrzebnych do pracy wykonawcom prac geodezyjno-kartograficznych, ale także wpłynie na możliwość ich pobierania 24/7.

W spotkaniu udział wzięła także Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Monika Stefańska.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress