„Czas na relaks” – projekt Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn”

0

Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” zawarło w dniu 26.02.2018 umowę z Gminą Szczuczyn, reprezentowaną przez Artura Kuczyńskiego – Burmistrza Szczuczyna na realizację zadania publicznego w zakresie promocji kultury fizycznej i sportu na okres od 01.03.2018 do 31.08.2017. Zadanie to będziemy realizować od 01.07.2017 do 31.08.2018. Jego celem jest rozwój kultury fizycznej dzieci i młodzieży, integracja społeczności wokół świetlic wiejskich i nie tylko, wyrównanie dostępu do kultury fizycznej oraz poznawanie regionu.

Projekt „Czas na relaks” to cykl zajęć o szerokim programie rekreacyjno – sportowym skierowanym do dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Szczuczyn. Planujemy przeprowadzenie turnieju szachowego i mini ligi piłki nożnej oraz cyklu warsztatów rekreacyjno – sportowych przeprowadzonych przez  specjalistów, tj. zajęcia cyrkowe i sztuki walki.

Z przyznanej nam dotacji w wysokości 10 000,00 zł zakupiliśmy sprzęt sportowy, m.in.: taśmy oznaczające boisko, gwizdki, stopery, kontrasty dla zawodników grających w piłkę nożną, 8 kompletów szachów, zegary szachowe (8 szt.), zestaw szachów ogrodowych oraz program do zliczania wyników. Opłacimy instruktora karate kyokushin oraz specjalistę od kreatywności. Zakupimy materiały biurowe oraz nagrody, tj. medale, dyplomy,puchary. Zabezpieczymy też pewną kwotę na zakup artykułów spożywczych.

            Zadanie, które chcemy zrealizować obejmie swym zasięgiem teren całej gminy, dlatego podzieliliśmy naszą gminę na okręgi:

  • Bęćkowo (Bęćkowo, Lipnik, Tarachy, Stare Gutki, Gutki, Skaje, Wólka, Rakowo, Zacieczki),
  • Bzury (Niećkowo, Danowo, Bzury, Niedźwiedzkie, Świdry Awissa),
  • Brzeźno (Dołęgi, Jambrzyki, Chojnowo, Czarnówek, Załuski, Czarnowo, Mazewo, Brzeźno, Niedźwiadna, Kurki, Sokoły, Koniecki Małe, Koniecki Rostroszewo, Obrytki).
  • Finał w Szczuczynie

Cykl zajęć o różnorodnym programie rekreacyjno – sportowym odbędzie się przy świetlicach wiejskich w Bęćkowie (16.07 – 21.07.2018 ), Bzurach (30.07 -04.08.2018 ) i Brzeźniu (13.08 -18.08.2018 ). Zakładamy, że wszystkie zajęcia odbywać się będą niezależnie od siebie w różnych dniach tygodnia, tym samym umożliwimy uczestnikom skorzystanie z szerokiego wachlarza naszej oferty.

Zakończenie projektu „Czas na relaks” odbędzie się w ostatnich dniach wakacji (24.08.2018 – piątek) w szczuczyńskim starym parku, gdzie rozegrany zostanie finał małej ligi piłki nożnej
 i szachów, a uczestnicy warsztatów zaprezentują swoje umiejętności. Festyn zakończy wspólne ognisko.

Zadanie to Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” zrealizuje we współpracy z BCK oraz jednostkami OSP z terenu miasta i gminy Szczuczyn. Strażacy pomogą organizacyjnie
w przeprowadzeniu finału i zapewnią pomoc medyczną.

Swoim działaniem chcemy przyczynić się do ożywienia świetlic wiejskich i zintegrowania lokalnej społeczności.

Renata Markiewicz

Anna Wojsław

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress