Czasowa zmiana organizacji ruchu wynikająca z budowy obwodnicy Szczuczyna

3

Czasowa zmiana organizacji ruchu wynikająca z budowy obwodnicy Szczuczyna. Już w najbliższym czasie możemy spodziewać się utrudnień wynikających z budowy obwodnicy Szczuczyna, a właściwie z faktu wejścia tych prac w fazę końcową. Aby umożliwić prawidłowe wykonanie części zjazdów i dróg serwisowych niezbędne jest na okres 2 – 3 tygodni wprowadzenie następujących zmian:
ruch tranzytowy odbywał się będzie wyłącznie wybudowaną obwodnicą,
wjazd do Szczuczyna zarówno od strony Grajewa jak i Łomży będzie możliwy wyłącznie na węźle położonym na końcu ul. Granicznej (droga krajowa nr 58 Szczuczyn – Pisz),
– dotychczasową drogą krajową nr 61 w kierunku Łomża dojedziemy wyłącznie do miejscowości Sokoły, dalej droga będzie zamknięta,
– dotychczasową drogą krajową nr 61 w kierunku Grajewa dojedziemy wyłącznie do miejscowości Danowo, dalej droga będzie zamknięta.
Rozwiązanie to jest wyłącznie tymczasowe.
Budowana w ciągu planowanej drogi ekspresowej S 61 Łomża – Augustów – Budzisko obwodnica Szczuczyna wyprowadza ruch tranzytowy poza miasto. Omija je od północnego-zachodu i północy. Zgodnie z umową termin oddania jej do użytku przewidziany jest na 11 grudnia tego roku. Jednak, z przyczyn technologicznych, aby dokończyć wspomniane prace w przewidzianym terminie, zaplanowano przełożenia ruchu na główny ciąg obwodnicy ponieważ układanie nawierzchni trzeba wykonać w miejscu, gdzie obecnie jeżdżą pojazdy.
Realizacja zadania rozpoczęła się 27 sierpnia 2012 roku, kiedy to została podpisana umowa z firmą FCC Construccion S.A. Niestety, ze względu na m.in.: problemy z dotrzymaniem harmonogramu prac, niespełna rok później – 22.06.2013 – GDDKiA odstąpiła od umowy z hiszpańskim wykonawcą, który miał poważne opóźnienia i nie zastosował się do wezwań o podjęcie i kontynuowanie prac.
Obwodnicę Szczuczyna realizuje od sierpnia 2014 roku nowy wykonawca – wyłoniona w drodze przetargu firma POL-AQUA” S.A. – za 126,2 mln zł (wartość kontraktu budowlanego). Aktualnie wszystko wskazuje na to, że kontrakt zostanie zrealizowany zgodnie z umową.

Obwodnica Szczuczyna:
Długość – 8 km
Klasa techniczna – GP (docelowo S)
Przekrój – 1×2 (obiekty 2×2; docelowo cała obwodnica przekrój 2×2)
Obciążenie – 115 kN/oś (kat.: KR 6)
Lata realizacji: 2012 – 2015
Całkowita wartość inwestycji (dokumentacja, wykupy, archeologia, roboty budowlane, nadzór) – 198,61 mln zł.

Udostępnij:

3 komentarze

  1. czy moze mi ktos wytlumaczyć o co tu chodzi musze jecha cw poniedziałek do grajewa i zawsze jeżdze autobusem z przystanku przy ulicy szczuki to znaczy że nie pojade tylko musze isc na graniczna prosze o wytłumaczenie dzieki

  2. No no dopinam się do pytania też mam autobus na przystanku przy ulicy Szczuki. Muszę iść na Ul.Graniczną czy w cale pod biedronkę?

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress