Diagnoza cyberbezpieczeństwa – podpisanie umowy

0

Dzisiaj (12.12.2022 r.) w Starostwie Powiatowym w Grajewie odbyło się podpisanie umowy na realizację projektu pn. „Cyfrowy Powiat – rozwój cyfryzacji i ceberbezpieczeństwo w Starostwie Powiatowym w Grajewie”.

Umowę podpisano pomiędzy Powiatem Grajewskim reprezentowanym przez Starostę Grajewskiego Waldemara Remfelda i Wicestarostę Grajewskiego Tomaszem Cebelińskim a firmą Doering & Partnerzy Sp. z o.o. z Torunia reprezentowaną przez Członka Zarządu Marka Andrzeja Doering. Przy podpisaniu umowy była także Naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Małgorzata Cybula, która nadzoruje realizację projektu ze strony Starostwa Powiatowego w Grajewie.

Przedmiotem umowy jest jeden z elementów projektu grantowego „Cyfrowy Powiat” odbywającego się w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr V „Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia REACT-EU”, na który powiat podpisał umowę we wrześniu z Centrum Projektów Polska Cyfrowa, a mowa tu o diagnozie cyberbezpieczeństwa.

Ma ona na celu przeprowadzenie audytu przez osobę do tego uprawnioną, która skontroluje takie sfery jednostki jak: monitorowanie i przegląd Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji oraz proces jej doskonalenia, aktualizowanie regulacji wewnętrznych, zasady postępowania z ryzykiem, szkolenia i uświadamianie pracowników, aktualizowanie oprogramowania, zabezpieczenie bezpieczeństwa plików systemowych i wiele innych aspektów.

Ma ona na celu uwypuklenie tych elementów systemu, które mogą być narażone na ataki zewnętrzne oraz pokazanie jak zmienić reguły i zasady postępowania, aby zapobiec takim sytuacjom obecnie, jak i w przyszłości.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress