Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczuczynie informuje o nowym świadczeniu 300+

0

Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczuczynie uprzejmie informuje, iż z dniem 1 czerwca 2018r. weszło w życie rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” wprowadzające jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł.

Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji programu „Dobry Start” (Dz. U. z dnia 1 czerwca 2018 r., poz. 1061), rodziny otrzymają 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny, świadczenie będzie wypłacane  bez względu na dochód.

Świadczenie „Dobry Start” przysługiwać będzie już w tym roku w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2018/2019. Będą z niego korzystać dzieci i osoby uczące się aż do ukończenia:
1)
przez dziecko lub osobę uczącą się 20. roku życia;
2) 24. roku życia w przypadku dzieci lub osób uczących się, legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności.

Świadczenie „Dobry Start” nie przysługuje:

1) jeżeli dziecko lub osoba ucząca się zostały umieszczone w domu pomocy społecznej, schronisku dla nieletnich,zakładzie poprawczym, areszcie śledczym, zakładzie karnym, szkole wojskowej lub innej szkole, jeżeli instytucje te zapewniają nieodpłatnie pełne utrzymanie,

2) na dziecko z tytułu rozpoczęcia rocznego przygotowania przedszkolnego.

Uwaga !!! : świadczenie dobry start nie przysługuje na dziecko uczęszczające do przedszkola, w tym na dziecko realizujące roczne przygotowanie przedszkolne („tzw. zerówka”) w szkole podstawowej, a także w przedszkolu lub w innej formie wychowania przedszkolnego.

Wnioski i załączniki umożliwiające ustalenie prawa do świadczenia „Dobry Start” od uprawnionych osób w formie papierowej będą przyjmowane w Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczuczynie od 01 sierpnia do 30 listopada 2018 roku, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną – od dnia 1 lipca danego roku do dnia 30 listopada danego roku.

Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia „Dobry Start” można złożyć w Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczuczynie ul. Plac 1000-lecia 23 w pokoju nr 5, w dni robocze w godzinach:

  • poniedziałek – wtorek : 7 30 – 15 30

  • środa: 9 00 – 17 00

  • czwartek – piątek : 7 30 – 15 30

Więcej informacji oraz wzory wniosków i załączniki można znaleźć na stronie: www.mrpips.gov.pl/DobryStart 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x