Dofinansowanie z RPO trafi do Szczuczyna

0

8,7 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego trafi do dziewięciu gmin w regionie na inwestycje związane z opieką przedszkolną – tak postanowił  28 czerwca na posiedzeniu Zarząd Województwa.

Zambrów, dzięki dotacji w wysokości 1,1 mln zł, zaadaptuje istniejący budynek Szkoły Podstawowej nr 5 na potrzeby przedszkola. Będzie ono dostoswane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. W ramach przebudowy utworzonych zostanie 11 oddziałów dla 226 dzieci. Powstaną również cztery oddziały żłobkowe, w których będzie 55 miejsc dla dzieci do 3 lat.

Gmina Mielnik 283 tys. zł dofinansowania przeznaczy na budowę nowego przedszkola, w którym opiekę znajdzie 50 dzieci. W ramach inwestycji zostanie utworzony plac zabaw.

Gmina Płaska zaadaptuje na punkt przedszkolny budynek po byłym komisariacie policji (dotacja 184,5 tys. zł), dzięki czemu do przedszkola pójdzie piętnaścioro dzieci 3 i 4-letnich.

Gmina Kolno otrzyma dofinansowanie w wysokości 1,5 mln zł, które pozwoli na rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej w Lachowie i utworzenie tam przedszkola. Miejsce w nim znajdzie 50 maluchów.

Gmina Szczuczyn zaadaptuje pomieszczenia na parterze szkoły podstawowej na potrzeby oddziału przedszkolnego, wybuduje parking i wyposaży plac zabaw. Dotacja w wysokości 660 tys. zł umożliwi utworzenie czterech oddziałów przedszkola, które będzie mogło przyjąć 75 dzieci 3 i 4-letnich.

Gmina Siemiatycze otrzyma dotację 1,2 mln zł, a przeznaczy ją na przebudowę części budynku Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach na potrzeby przedszkola. Powstaną dwa oddziały dla dzieci 3 i 4-letnich. Uczęszczać do nich będzie 40 maluchów.

Gminie Janów dofinansowanie w wysokości 1,8 mln zł pozwoli na budowę przedszkola, w którym utworzone zostaną cztery oddziały i 60 miejsc opieki przedszkolnej.

Gmina Raczki, dzięki 230 tys. zł dotacji z RPOWP, zaadaptuje pomieszczenia szkoły podstawowej na potrzeby przedszkola. Pozwoli to na objęcie opieką dodatkowych 20 dzieci, w tym maluchów niepełnosprawnych.

Gmina Miejska Wysokie Mazowieckie 1,65 mln zł przeznaczy na rozbudowę Przedszkola Samorządowego nr 1. W nowej części budynku powstanie siedem sal, w których będzie miejsce dla 165 dzieci 3 i 4-letnich.

Te inwestycje warte są 26,8 mln zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wynosi 8,7 mln zł. Gminy wzięły udział w konkursie z poddziałania 8.2.1, w którym można było otrzymać wsparcie na inwestycje w infrastrukturę wychowania przedszkolnego, pozwalającą na zwiększenie miejsc dla dzieci 3 i 4-letnich.

wrotapodlasia.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress