Dostosowanie auta, proteza, czesne – sprawdź, co w 2016 r. dofinansujesz z programu PFRON „Aktywny samorząd”

0

Zakup i montaż oprzyrządowania do samochodu czy zakup sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania – to niektóre z obszarów, w ramach których będzie można uzyskać dofinansowanie w tegorocznej edycji programu PFRON „Aktywny samorząd”.

Termin zakończenia przyjmowania wniosków przypada dla Modułu I (patrz niżej) 30 sierpnia 2016 r., a dla Modułu II (patrz niżej) 30 marca 2016 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2015/2016) oraz 10 października 2016 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2016/2017).

– W tym roku nie wprowadzono w ramach „Aktywnego samorządu” nowych form wsparcia – informuje nas Michał Rydzewski, rzecznik PFRON. – O możliwości pomocy w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym będziemy informować w terminie późniejszym. Obecnie trwają prace związane z modyfikacją zasad programowych, dotyczących tej formy wsparcia.

Drobne zmiany we wsparciu studentów

Rzecznik PFRON przypomina, że w stosunku do zeszłorocznych warunków wsparcia studentów, tegoroczne zasady uwzględniają ograniczenia w finansowaniu zadania, wynikające z planu finansowego Funduszu.

– Zaprojektowane, niewielkie ograniczenia w finansowaniu kosztów czesnego musiały zostać wprowadzone, by dysponując niższą kwotą przeznaczoną na realizację zadania – utrzymać dotychczasową skalę pomocy PFRON w ramach programu (liczbę beneficjentów wsparcia ze środków Funduszu, która wynosi ok. 19000 osób) – wyjaśnia Michał Rydzewski. – Jak wskazują dotychczasowe doświadczenia w realizacji zadania, zmiany będą dotyczyły niewielkiej grupy studentów, głównie tych, którzy są zatrudnieni i uzyskują dochody. Sposób wyznaczenia wysokości dochodu w trakcie ustalania wysokości dofinansowania czesnego oraz możliwości zwolnienia z obowiązku wniesienia udziału własnego w kosztach czesnego zatrudnionych studentów, został zmieniony na podstawie zgłoszonych do PFRON postulatów, by uwzględniać sytuację dochodową całego gospodarstwa domowego studenta, a nie jak w ubiegłym roku – opierać się wyłącznie na dochodach zatrudnionego wnioskodawcy – dodaje.

więcej na portalu: www.niepelnosprawni.pl

Jak poinformowała nas  p. Anna Świderska- Kierownik PCPR w Grajewie, wnioski można składać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie, ul. Wojska Polskiego 74, tel./ fax. (86) 273 87 09, od poniedziałku do piątku w godzinach od 730 do 1530

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress