Dotacja celowa na budowę strzelnicy w Niećkowie

0

Wczoraj (21.04) na powiatowej strzelnicy w Lipinach Starosta Grajewski Waldemar Remfeld podpisał umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej, reprezentowanym przez gen. bryg. Artura Dębczaka – Dyrektora biura do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” i Sekretarza Stanu w MON Wojciecha Skurkiewicza, o udzielenie dotacji celowej na budowę strzelnicy w Niećkowie.

W spotkaniu udział wzięli również: Maria Gwiazdowska – Członek Zarządu Powiatu Grajewskiego, Grzegorz Gardocki – Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego oraz Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski.

Umowa podpisana została w ramach programu Ministra Obrony Narodowej “Strzelnica w powiecie”.

Całkowity koszt realizacji zadania to kwota 4.560.860.92 zł, przy dotacji Ministra Obrony Narodowej w wysokości 1 500 000 zł.

Strzelnica będzie obiektem wielkogabarytowym, nowoczesnym, pozwalającym na wykonywanie strzelań na odległość 100 metrów. Całość inwestycji realizowana jest z uwzględnieniem zapisów wymogów bezpieczeństwa określonych przez Wojskową Akademię Techniczną i Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia.

W warunkach dofinansowania przewiduje się – poza normalnym wykorzystaniem obiektu – udostępnienie strzelnicy na potrzeby szkolenia uczniów klas o profilu wojskowym, organizacji proobronnych i żołnierzy przez okres kolejnych 10 lat. Celem programu “Strzelnica w Powiecie” jest rozbudowa infrastruktury strzelnic w Polsce, w tym budowa strzelnic będących poza zasobami infrastrukturalnymi Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress