Dotacja celowa na budowę strzelnicy w Niećkowie

1

Wczoraj (21.04) na powiatowej strzelnicy w Lipinach Starosta Grajewski Waldemar Remfeld podpisał umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej, reprezentowanym przez gen. bryg. Artura Dębczaka – Dyrektora biura do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” i Sekretarza Stanu w MON Wojciecha Skurkiewicza, o udzielenie dotacji celowej na budowę strzelnicy w Niećkowie.

W spotkaniu udział wzięli również: Maria Gwiazdowska – Członek Zarządu Powiatu Grajewskiego, Grzegorz Gardocki – Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego oraz Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski.

Umowa podpisana została w ramach programu Ministra Obrony Narodowej “Strzelnica w powiecie”.

Całkowity koszt realizacji zadania to kwota 4.560.860.92 zł, przy dotacji Ministra Obrony Narodowej w wysokości 1 500 000 zł.

Strzelnica będzie obiektem wielkogabarytowym, nowoczesnym, pozwalającym na wykonywanie strzelań na odległość 100 metrów. Całość inwestycji realizowana jest z uwzględnieniem zapisów wymogów bezpieczeństwa określonych przez Wojskową Akademię Techniczną i Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia.

W warunkach dofinansowania przewiduje się – poza normalnym wykorzystaniem obiektu – udostępnienie strzelnicy na potrzeby szkolenia uczniów klas o profilu wojskowym, organizacji proobronnych i żołnierzy przez okres kolejnych 10 lat. Celem programu “Strzelnica w Powiecie” jest rozbudowa infrastruktury strzelnic w Polsce, w tym budowa strzelnic będących poza zasobami infrastrukturalnymi Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Udostępnij:

Jeden komentarz

  1. były wojskowy dnia

    Czy ktoś łaskawie przeprowadzi jakieś konsultacje społeczne z mieszkańcami Niećkowa i zapyta czy chcą mieć tego typu inwestycję w bliskim sąsiedztwie od wioski i osiedla? Strzelnice otwarte do strzelania na dystansie 100m z przeznaczeniem dla wojska i policji czyli do strzelania z broni długiej zawsze usytuowane były w lesie a nie 200-300m od domów. Wiąże się to nie tylko z hałasem ale i bezpieczeństwem mieszkańców .Jak to ma się do hodowli zwierząt gospodarskich ? Jest sporo miejsca pod lasem kilometr dalej ,strzelnica ma być zasilana panelami słonecznymi więc nie musi być tak blisko domów. Czy w obecnych czasach wojsko i policja już nie biega na strzelnicę jak kiedyś? Może już ta dzisiejsza młodzież jest na tyle kaleka że nie jest w stanie pobiec tego kilometra ze szkoły pod las, a jak dobiegnie to już do tarczy nie trafi.Szkoda-kiedyś normą były strzelania po 3km biegu na strzelnicę- bo zawsze była w lesie daleko od zabudowań.

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress