Dotacja dla OSP

1

Zarząd Województwa Podlaskiego udzielił Gminie Szczuczyn dotacji w wysokości 3 000 zł na zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Kwota ta została przeznaczona na zakup specjalistycznych ubrań przeciwogniowych. Burmistrz Szczuczyna – Artur Kuczyński przekazał zakupiony sprzęt na ręce Roberta Łepkowskiego – prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie.

     Działania mające na celu doposażanie strażaków są niezwykle ważne. Jednostka OSP w Szczuczynie zajmuje się nie tylko gaszeniem pożarów. Jest to także jednostka ratownicza posiadająca specjalistyczny sprzęt oraz dysponująca wykwalifikowanymi ratownikami, gotowa nieść pomoc w sytuacji zagrożenia, chroniąc życie, zdrowie i mienie. Jednakże aby nadal mogła wywiązywać się ze swoich zobowiązań niezbędny jest proces ciągłego doskonalenia umiejętności strażaków ochotników, oraz pozyskiwanie nowego sprzętu i wyposażenia. Otrzymana dotacja jest już kolejnym wsparciem dla OSP pozyskanym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. W latach ubiegłych zakupiono m.in. przetwornicę, sprzęt medyczny (deskę ortopedyczną, nosze podbierakowe, butlę tlenową) jak i sprzęt gaśniczy (węże, prądownice, specjalistyczne ubrania strażackie, hełmy).

800x600

Źródło: UM w Szczuczynie

Udostępnij:

Jeden komentarz

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress