DOŻYNKI PARAFIALNE 2020

0

(…) Drodzy Mieszkańcy Szczuczyna, niech Pan Bóg Wam wszystkim błogosławi, niech błogosławi każdej rodzinie, aby starała się przynosić owoce, owoce swojego życia do Pana, aby starała się budować swoją przyszłość, tą parafię i wspólnotę gminną na fundamencie, którym jest Jezus Chrystus. Jeśli będziemy budować na tym fundamencie to między nami będzie jedność, będzie miłosierdzie, będzie przebaczenie, będzie szacunek do siebie nawzajem. Budujmy zatem, Bracia i Siostry, nasz wspólny dom, ten gminny, ale też ten większy, Polskę, na fundamencie Chrystusa, bo ten fundament Nas wszystkich jednoczy i przybliża do siebie. Amen.”

Janusz Stepnowski

biskup łomżyński

Uroczystą Mszą Św. o godzinie 12.00 w parafii pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie rozpoczęły się Dożynki Parafialne. Mszę w asyście licznych kapłanów z okolicznych parafii celebrował biskup łomżyński Janusz Stepnowski.

Gospodarzem tegorocznych dożynek była wieś Dołęgi. Podczas mszy dary składali przedstawiciele sołectw. Życzenia dla rolników z okazji Dożynek złożył biskup łomżyński Janusz Stepnowski, poseł na Sejm RP Stefan Krajewski oraz burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński. Nie zabrakło także bochenków chleba dożynkowego, którym zebrani mogli podzielić się między sobą i domownikami.

Ołtarz szczuczyńskiej świątyni jak i wejście do niej ozdobiły piękne wieńce dożynkowe i kompozycje wykonane z kłosów zbóż, owoców, warzyw oraz polnych kwiatów. Po Mszy Świętej, zebrani spotkali się w Centrum Produktu Lokalnego w “Spiżarni pod Klasztorem”. Byłą to chwila poczęstunku, wzajemnych i osobistych refleksji oraz rozmów między zebranymi.

Foto: Andrzej Kosmowski

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress