Druga jezdnia obwodnicy Szczuczyna

0

Białostocki oddział GDDKiA zaprosił 13 potencjalnych wykonawców do składania ofert cenowych na budowę drugiej nitki obwodnicy Szczuczyna. To tzw. drugi etap ogłoszeniowego w połowie kwietnia przetargu. O zgodzie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na dalsze prowadzenie tego postępowania poinformowano podczas poniedziałkowej konferencji w Łomży. To był jeden z dwóch prezentowanych przez premier Beatę Szydło dokumentów.

Jak informuje Rafał Malinowski, rzecznik białostockiej GDDKiA zaproszenia do składania ofert cenowych na budowę drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna dostało 13 z 14 potencjalnych wykonawców, którzy zgłosili się do udziału w przetargu ogłoszonym w 15 kwietnia 2016 roku. 
– Do 27 grudnia bieżącego roku mają przedstawić swoje oferty cenowe, a podpisanie umowy planowane jest na koniec marca 2017 r. – informuje Malinowski. 

Budowa drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna w ciągu powstającej drogi ekspresowej S61 jest realizowana będzie w systemie „Projektuj i Buduj”. Zadanie obejmuje zaprojektowanie, uzyskanie stosownych zezwoleń, a następnie budowę drugiej jezdni (lewej) obwodnicy Szczuczyna, o nawierzchni z betonu cementowego. Łączna długości drugiej nitki to około 6,58 km (z wyłączeniem już istniejącego węzła Szczuczyn), Wraz z budową nowej jezdni przeprowadzona zostanie konieczna przebudowa istniejącej jezdni prawej, która zostanie poszerzona o pas awaryjny.

Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na przełomie II i III kwartał 2018 r. Zadanie w 51% ma być dofinansowane ze środków zarządzanego przez Komisję Europejską instrumentu „Łącząc Europę” (CEF).

4lomza.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress