Drugi tydzień Kulturalnych Wakacji w Szczuczynie

0

Drugi tydzień (12.07. – 16.07.2021) Kulturalnych Wakacji z Biblioteką – Centrum Kultury w Szczuczynie dobiegł końca. Co działo się w minionym tygodniu?

PONIEDZIAŁEK

Kilkanaście przeszkód sprawdzających szybkość, zręczność i wytrwałość Wakacjowiczów wyłoniło Rowerowych Mistrzów Kulturalnych Wakacji edycji 2021.

Tytuły Rowerowych Mistrzów zdobyli (wg kategorii wiekowych):

– Mikołaj Chmielewski ( do 9 lat)

– Piotr Danowski (powyżej 9 lat)

Rowerowi Mistrzowie otrzymali pamiątkowe puchary, zestaw upominków oraz vouchery na pizze – celem zregenerowania sił. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom rowerowych zmagań!

WTOREK

Totemowe maski – kreatywne, autorskie i oddające kolorystyką samopoczucie Wakacjowiczów.

ŚRODA

Pierwszy wyjazd rowerowy w ramach Kulturalnych Wakacji oraz drugi trening Turbobiegu na terenie Zespołu Szkół w Niećkowie za nami! Kilkanaście konkurencji zdecydowanie potwierdza, że finał Turbobiegu będzie bardzo zacięty!

Festiwal Kolorów w ramach projektu „Zakręceni Rowerzyści – Kolorowa Gmina Szczuczyn” programu #AktywAKCJA Polskiego Funduszu Rozwoju wyzwolił tyle pozytywnych emocji! I oto chodziło!

Wszystkim uczestnikom wyjazdu serdecznie dziękujemy za obecność. Zasoby Waszej energii są zdumiewające!

Dziękujemy Dariuszowi Koniecko – Dyrektorowi Zespołu Szkół w Niećkowie za współpracę.

Dziękujemy pani Anecie Maciejewskiej z Grupy Ratowniczej Nadzieja z Grajewa za opiekę medyczną podczas wydarzenia.

CZWARTEK

Wyjazd na Plażę Miejską w Piszu śmiało możemy zaliczyć do udanych. Temperatura wody rewelacyjna! Dopiero w drodze powrotnej kilka kilometrów za Piszem – złapał nas deszcz, który zgubiliśmy przed samym Szczuczynem.

Po dotarciu pod Halę Sportową, ledwie Wakacjowicze wysiedli z autokaru deszcz zaatakował ze zdwojoną siłą jednakże wszyscy byli już w drodze powrotnej do rodzinnych domków.

PIĄTEK

Piątkowy wyjazd do Flisak Parku w Tykocinie to doskonałe połączenie nauki i zabawy.

Niezwykła historia Tykocina i otaczająca go przyroda przedstawiona przez przewodnika – pasjonata była pierwszym punktem w programie dzisiejszego dnia. Prezentacja eksponatów muzealnych i przyrodniczych skupiała uwagę wszystkich – bez wyjątku.

Park linowy umocnił nas tylko w przekonaniu, że odwaga i energia Wakacjowiczów jest ogromna! Treningi w ramach Turbobiegu i wyjazdy rowerowe też robią swoją robotę! Widać doskonałą kondycję! Rejsy „Malinką” pozwoliły złapać oddech i trochę odpocząć… aby znów oddać się szalonej zabawie!

Wakacjowicze dziękujemy za wspólny wyjazd! A pani Krystynie Rosłoniewskiej za pomoc.

WAKACJOWICZE!

Do zobaczenia w kolejnych dniach!

Z wakacyjnymi pozdrowieniami,

Andrzej Kosmowski

BCK SZCZUCZYN

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress