Dwór w Niećkowie ma szansę na milion! Masz jeszcze tylko tydzień na zgłoszenie pomysłu

0

Dwór w Niećkowie ma szansę na milion! Masz jeszcze tylko tydzień na zgłoszenie pomysłu na jego funkcję społeczną. Nie zwlekaj, już dziś wyślij swój pomysł!

Jeszcze tylko przez tydzień będzie trwał nabór zgłoszeń w pilotażu II Konkursu Nasz Zabytek Fundacji Most the Most. Na pomysły mieszkańców Niećkowa, powiatu grajewskiego i okolic na funkcję społeczną Dworku w Niećkowie czekamy do 18 października. Pomysły można zgłaszać przez elektroniczny formularz dostępny na stronie: www.mostthemost.pl lub przez telefon: 22 47 55 111 / +48 517 884 088. Zgłoś pomysł!

Przypominamy, że Dworek w Niećkowie wygrał pilotaż I Konkursu „Nasz zabytek”, w którym mieszkańcy Podlasia zgłaszali Fundacji zabytki ze swojej okolicy, którym warto przywrócić świetność. Teraz lokalne społeczności ponownie zabierają głos w sprawie pomysłu na funkcję społeczną zabytku.

Po wyborze najlepszych pomysłów i podpisaniu umowy z właścicielem Dworku w Niećkowie, Fundacja przyzna dofinansowanie na jego rewaloryzację i dostosowanie do wybranych w konkursie funkcji społecznych. Wysokość dotacji może sięgnąć nawet 1 000 000 PLN.

Jak zgłosić pomysł?

Zastanów się czego brakuje w Twojej okolicy. Może to dom kultury, miejsce spotkań, kafejka internetowa, sala do gier albo występów? Możliwości jest całe mnóstwo, a kto zna lepiej Wasze potrzeby niż Ty i inni mieszkańcy Twojej gminy?

Kiedy będziesz rozmyślać o pomyśle, który chcesz zgłosić, odpowiedz sobie na kilka pytań. Te pytania znajdują się również w formularzu zgłoszeniowym. Zgodnie z nimi będą oceniane nadsyłane zgłoszenia.

  • Na jakie potrzeby lokalnej społeczności odpowiada Twój pomysł? Czy czegoś brakuje w Twoim otoczeniu? Jak dzięki realizacji Twojego pomysłu zabytek będzie służyć Tobie i innym mieszkańcom?
  • W konkursie „Nasz zabytek” ważne jest zaangażowanie lokalnej społeczności. W jaki sposób mieszkańcy Twojej miejscowości i właściciel zabytku będą współpracować w trakcie prac? Jak Twój pomysł zintegruje Was po modernizacji zabytku?
  • Kto będzie mógł korzystać z zabytku dzięki realizacji Twojego pomysłu? Jakie grupy społeczne, w jakim wieku? Napisz również w jakim stopniu Twój pomysł uwzględnia dostępność dla osób z niepełnosprawnością.
  • Jak zachęcić mieszkańców, żeby zaangażowali się w projekt? Co możecie zrobić razem, by zabytek po modernizacji tętnił życiem?
  • Opisz użyteczność i atrakcyjność pomysłu w środowisku lokalnym. Jak Twój pomysł przyczyni się rozwoju Twojej okolicy? Czy dzięki niemu zwiększy się atrakcyjność turystyczna Twojej miejscowości? W jaki sposób wpłynie na jej rozwój społeczno-gospodarczy?
  • W jaki sposób Twój pomysł na wykorzystanie zabytku pomoże budować międzypokoleniowe zaangażowanie? Jak będzie łączyć pokolenia i jak będzie zachęcał do współpracy różnych środowisk?

Gotów? Jeśli tak, to czas podzielić się pomysłem. Wejdź na stronę: www.mostthemost.pl/nasz-zabytek, kliknij na formularz i wypełnij zgłoszenie!

Jeśli nie masz dostępu do internetu, zadzwoń do fundacji i zgłoś swój pomysł. Możesz to zrobić pod numerami: 22 47 55 111 lub +48 517 884 088 od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.

Masz pytania? Wyślij je mailem na: NaszZabytek@mostthemost.pl.

O Konkursie Nasz Zabytek

Fundacja Most the Most aktualnie prowadzi pilotaż konkursu „Nasz Zabytek” na Dolnym Śląsku i Podlasiu. Podczas trwającego 4 tygodnie (7 czerwca – 5 lipca 2021 r.) naboru I Konkursu fundacja otrzymała ponad 320 zgłoszeń zabytkowych obiektów. Wśród nich znalazło się 68 zabytków – 56 z Dolnego Śląska i 12 z Podlasia. Ocenę formalną przeszły 53 zabytki – obiekty te można obejrzeć na mapie zabytków na stronie Fundacji Most the Most: https://mostthemost.pl/mapa-zabytkow/. Wkrótce Fundacja Most the Most planuje ogłosić konkurs „Nasz Zabytek” w kolejnych województwach.

O Fundacji Most the Most

Fundacja Most the Most jest niezależną organizacją non-profit. Naszą misją jest budowanie kapitału społecznego poprzez wspieranie kultury, twórców i międzypokoleniowej współpracy. Jesteśmy mostem między przeszłością i przyszłością, inspiratorem i integratorem społeczeństwa na rzecz kultury. Budujemy zaangażowanie lokalnych społeczności wokół odnowy zabytków i nadawania im nowych funkcji społecznych. Pokazujemy światu osiągnięcia Polski i Polaków. Budujemy dumę z naszej historii i kultury. Inicjujemy współpracę wielu środowisk i partnerów, bo wspólnie możemy więcej, a nawet najwięcej. Most the Most – łączymy pokolenia!

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x

x