Dyrektor Szpitala Ogólnego w Grajewie gościem dnia w Radiu Nadzieja

1

Podczas dzisiejszej audycji Gość Dnia w Radiu Nadzieja rozmówcą Macieja Kowalskiego był Grzegorz Dębski dyrektor Szpitala Ogólnego w Grajewie.  Poruszone zostały kwestie nowo zakupionego tomografa komputerowego, kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz spraw związanych z przyszłością placówki. 

Szpital w Grajewie wzbogacił się o nowy tomograf komputerowy jest to dobra wiadomość zarówno dla personelu jak i dla samych pacjentów, którzy wcześniej by wykonać takie badania musieli udać się do szpitala w  Ełku

Do tej pory mieliśmy tomograf dwurzędowy, jego jakość pozostawała wiele do życzenia, dziś mamy 16 -sto rzędowy tomograf pozwalający na szczegółowe badania tomograficzne w tym również badania dzieci. Ma on specjalny program dla dzieci ograniczający wiązkę promieniowania x. Dzięki temu możliwa jest szybsza i trafniejsza diagnoza. Kolejną zaletą nowego tomografa jest to, iż posiada małą dawkę promieniowania jonizującego, a co się z tym wiąże krótki czas wykonywania badania – mówi dyrektor Dębski.

Tomograf jest już w użyciu grajewskiego szpitala jak zaznacza jego dyrektor ilość badań podyktowana jest kontraktem z NFZ

Do tej pory ten kontrakt był najmniejszy, jeżeli chodzi o powiat grajewski w województwie, wynosił w granicach 65 tys. zł rocznie, dla porównania w szpitalu w Siemiatyczach wynosi 430 tys. zł. Będziemy prowadzić rozmowy z dyrekcją NFZ, czekamy na nowego dyrektora, w tej chwili mamy pełniącą obowiązki Panią dyrektor Borkowską. W związku z tym jak tylko pojawi się nowy dyrektor siadamy do konkretnych rozmów. Niekoniecznie zwiększenie pieniędzy będzie musiało odbywać się od następnego roku, wystarczy, że NFZ zapłaci za nadlimity i my będziemy wykonywać ich górną granicę. W poprzednich latach Narodowy Fundusz Zdrowia płacił nadlimity, podlaski oddział przyjął taką strategię, że na początek przeznaczyli małą kwotę pieniędzy, natomiast po roku  płacili za część nadwykonań.

Podczas rozmowy poruszono również kwestię kondycji finansowej grajewskiego szpitala – Od kilku lat od bodajże 2011 roku jesteśmy cały czas „na plusie” co nie znaczy, że nie mamy długów. W tej chwili zadłużenie placówki wynosi około 13 mln. zł.  Moglibyśmy szybciej zejść z tego długu, ale staramy się wykonywać niezbędne inwestycje w szpitalu, polepszać komfort pacjenta. Czekamy na konkretne decyzję ze strony rządu, mówi się o polepszaniu sytuacji w polskich szpitalach, natomiast konkretów jeszcze nie ma.

Podczas wizyty w studiu Radia Nadzieja poruszono także sprawę przyszłości szpitala w Grajewie – Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu odnośnie lądowiska dla helikopterów, złożyliśmy wniosek do ministerstwa zdrowia o dofinansowania budowy lądowiska i sprzętu do szpitalnego oddziału ratunkowego. Patrząc na oceny wygląda, że jest duża szansa na otrzymanie tych środków.

AA

lomzynskie24.pl

Udostępnij:

1 komentarz

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress