Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Niećkowie

0

Dzień Edukacji Narodowej to święto upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy Stanisława Augusta. Rozpoczęcie jej działalności przypadło na 14 października 1773 roku.

W Polsce Dzień Edukacji Narodowej nazywany jest powszechnie Dniem Nauczyciela i obchodzony jest od 1972 roku. W szkołach odbywają się uroczyste akademie, uczniowie dziękują swoim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za ich wkład w wychowanie, profesjonalne przekazywanie wiedzy, czy też licznie okazywaną pomoc, wręczając przy tym czerwone róże. Tak też było w Zespole Szkół w Niećkowie.

Ponieważ 14 października przypada w sobotę, szkoły ponadpodstawowe obchodziły ten dzień w piątek. Przedstawiciele Powiatu Grajewskiego, w osobach Starosty Waldemara Remfelda, Wicestarosty Tomasza Cebelińskiego oraz Radnych Powiatu Marii Gwiazdowskiej i Janusza Mariana Marcinkiewicza, na zaproszenie Dyrektor Bożeny Sokołowskiej uczestniczyli w tym wyjątkowy dniu w Zespole Szkół w Niećkowie.

Akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowali uczniowie klas drugich. Przedstawili pokrótce historię powstania Komisji Edukacji Narodowej, przybliżyli w humorystyczny sposób sylwetki nauczycieli, przygotowali i wyświetlili prezentację fotograficzno-słowną dotyczącą nauczycieli i pracowników szkoły, a wszystko to otulili występem muzycznym.

W trakcie uroczystości wręczono liczne dyplomy oraz medale Zespołu Szkół w Niećkowie pedagogom i pracownikom, którzy w swojej pracy wyróżniali się podejściem i zaangażowaniem w wykonywanie obowiązków oraz dali z siebie dużo więcej, niż tego oczekiwano.

Starosta Grajewski Waldemar Remfeld na ręce Dyrektor Zespołu Szkół w Niećkowie złożył najlepsze życzenia pomyślności, samych sukcesów, a przede wszystkim satysfakcji z wykonywanego zawodu wszystkim pracownikom Szkoły, wręczając przy tym dyplom, kwiaty oraz drobny upominek.

Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Więcej zdjęć dostępna jest na portalu facebook Powiatu Grajewskiego: https://www.facebook.com/PowiatGrajewski/

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x