Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

0

W związku z obchodami Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie odbyła się uroczystość, w której uczczono pamięć trzech policjantów urodzonych w Grajewie, a rozstrzelanych w 1940 r. w Twerze.

Uroczystość rozpoczął od przywitania gości Komendant Powiatowy Policji w Grajewie insp. Adam Brodowski.

W trakcie uroczystości wysłuchano wykładu pt. Funkcjonariusze Policji Państwowej jako ofiary Zbrodni Katyńskiej, wygłoszonego przez dr. Tomasza Dudzińskiego.

Wśród wielu znakomitych gości przemawiających podczas wydarzenia, był także Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, który w swojej wypowiedzi nawiązał do konieczności podtrzymywania pamięci o tak istotnej nie tylko dla Grajewa, ale i całej Polski, historii o przodkach, podkreślając, iż tego typu inicjatywy są niezmiernie ważne w procesie krzewienia patriotyzmu wśród młodych ludzi.

Uroczystość była okazją do złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod odnowionym pomnikiem poświęconym pamięci trzech policjantów: Jana Borkowskiego, Piotra Gutowskiego i Czesława Przybyszewskiego, którzy zostali zamordowani w czasie Zbrodni Katyńskiej.

Organizatorami wydarzenia byli: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku, Komenda Powiatowa Policji w Grajewie, Powiat Grajewski, Grajewska Izba Historyczna oraz ZS „Strzelec” OSW Jednostka Strzelecka 1011 Grajewo.

Powiat Grajewski poza Starosta Grajewskim reprezentowali: Wicestarosta Grajewski Tomasz Cebeliński, członek Zarządu Powiatu Maria Gwiazdowska i Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego Grzegorz Gardocki.

Więcej zdjęć dostępna jest na profilu Facebook Powiatu Grajewskiego: https://www.facebook.com/PowiatGrajewski/

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress