Dzień z życia Podkanclerzego Szczuki – konkurs literacki

0

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie z okazji 329 rocznicy nadania praw miejskich dla Szczuczyna serdecznie zaprasza uczniów szkół średnich i podstawowych (klasy VII – VIII) z terenu gminy Szczuczyn do udziału w konkursie literackim pt.: „Dzień z życia Podkanclerzego Szczuki”.

Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie opowiadania przedstawiającego dzień z życia Podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki – założyciela i właściciela Szczuczyna np. z okresu dzieciństwa, młodości, wieku dorosłego. Opowiadanie dotyczyć może jego nauki, kariery politycznej, działalności w Szczuczynie i ważnych podejmowanych decyzji na rzecz Szczuczyna. Praca konkursowa może opierać się na faktach historycznych, wspominać osoby, wydarzenia i wymieniać miejsca historyczne w Szczuczynie, w kraju i za granicą związane z Podkanclerzym Szczuką jak również będących efektem wyłącznie wyobraźni autora.

Praca konkursowa: opowiadanie (minimalnie 3 strony formatu A4, czcionka 12, Time New Roman, odstęp między wierszami tekstu 1,0).

Pracę konkursową należy dostarczyć wraz z kartą zgłoszenia do siedziby Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie (ul. Łomżyńska 11) lub wysłać na adres e-mail: bckszczuczyn@wp.pl

Termin składania prac: 21.09.2021r. – 26.10.2021r. do godziny 16:00

Oceny prac dokona powołana przez Organizatora Komisja Konkursowa. Laureaci otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe wg kategorii:

kategoria szkoły średnie:

I miejsce – dyplom + 200 zł + nagroda niespodzianka

II miejsce – dyplom + nagroda rzeczowa

III miejsce – dyplom + nagroda rzeczowa

kategoria szkoły podstawowe ( klasy VII – VIII):

I miejsce – dyplom + 200 zł + nagroda niespodzianka

II miejsce – dyplom + nagroda rzeczowa

III miejsce – dyplom + nagroda rzeczowa

SPONSORZY KONKURSU:

Jadwiga Jolanta Budzińska

Arkadiusz Lichota

Bolesław Ruszczyk

Spiżarnia pod klasztorem” w Szczuczynie Jacek Wesołowski

Osoba do kontaktu w sprawach konkursu:

Andrzej Kosmowski

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

tel. 501639043 / (86) 262 10 36 / (86) 262 10 37

Konkurs Literacki BCK SZCZUCZYN

Załącznik nr 1 – karta zgłoszenia

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress