Dzień Życzliwości 20. XI.2015r.

0

Dzień Życzliwości w Szkole Podstawowej w Szczuczynie obchodzimy po raz trzeci. W tym dniu przypominamy wszystkim o tym, jak ważna jest życzliwość i uśmiech w codziennym życiu. Zachęcamy uczniów, aby jak najczęściej czynili drobne gesty życzliwości: dobre słowo, pomoc komuś czy uśmiech sprawiają, że nasze życie staje się lepsze, przyjemniejsze.
Inicjatorem i koordynatorem Dnia Życzliwości w szkole jest pedagog szkolny Ewa Dobrzycka. Celem jej działań jest wyzwalanie i utrwalanie wśród uczniów pozytywnych relacji międzyludzkich, takich jak: tolerancja, wzajemny szacunek, chęć niesienia pomocy.
Przygotowania do tego dnia trwały już od początku listopada. Uczniowie klas IV-VI wykonali plakaty promujące życzliwość. Ozdobiły one korytarze szkolne, niektóre zostały umieszczone w Urzędzie Miejskim, Banku Spółdzielczym oraz w Przychodni Rejonowej w Szczuczynie. Dzieci klas 0-III przygotowały prace plastyczne na temat „Życzliwość na co dzień”, które zostały wyeksponowane na gazetkach klasowych i korytarzu szkolnym.
W tym roku uczniowie klas młodszych przygotowali piękny koncert piosenki o tematyce przyjaźni, życzliwości. W szkole dominował radosny kolor żółty w ubiorach dzieci i pracowników. Zuchy i harcerze pod opieką druhny Marii Jaworowskiej oraz druhny Agaty Dembińskiej odwiedzili instytucje wspierające szkołę wręczając słoneczniki z mottem „Trochę serca na co dzień”. Były to: Urząd Miejski, Bank Spółdzielczy, Przychodnia Rejonowa, Biblioteka Publiczna, Miejski Dom Kultury, Parafia rzymskokatolicka, Zespół Szkół, Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie, Państwowa Szkoła Muzyczna, Zakład Opiekuńczo – Leczniczy, Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne, PHU UniNET J. Mioduszewska, PHU OMEGA M. Laskowski, Przychodnia Weterynaryjna M. Cieciuch K. Cieciuch oraz Piekarnia Grabowo Mieńkowski Szczepan, do której wysłaliśmy kartkę.
Za wsparcie i zaangażowanie w organizacji Dnia Życzliwości dziękuję dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz p. Marii Ramotowskiej za ogromny wkład pracy włożony w wykonanie słoneczników.
Ewa Dobrzycka

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress