Europejski Dzień bez Samochodu

0

Już we wtorek 22.09 warto zostawić swoje auto w garażu i ruszyć pieszo lub rowerem, a warto to zrobić z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu.

Idea obchodzenia tego dnia powstała we Francji w 1998 r., kiedy to po raz pierwszy obchodzono dzień pod hasłem „W moim mieście bez samochodu”. Od tego czasu taka akcja organizowana jest co roku we wrześniu, by zachęcać miasta do zamykania ulic dla samochodów na jeden dzień. W Polsce dzień ten obchodzony jest od 2002 r. Celem kampanii jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie Europejczyków do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Kampania przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście

Wszystkich serdecznie zachęcamy do wypróbowania innych środków transportu niż własny samochód.
Źródło: https://pl.wikipedia.org
Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress