Europejski Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej w Niedźwiadnej

0

W poniedziałek 26 września w Szkole Podstawowej w Niedźwiadnej obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, który został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku i jest świętowany we wszystkich krajach europejskich. Głównym założeniem tego święta jest promowanie bogactwa kulturowego Europy oraz motywowanie do nauki języków obcych niezależnie od wieku.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej bardzo aktywnie zaangażowali się w obchody tego dnia. Klasy IV-VI przygotowały smakołyki charakterystyczne dla wybranego przez siebie państwa europejskiego. Klasa IV przedstawiła przystawki polskie, klasa V włoskie, klasa VI greckie i portugalskie. Poza tym uczniowie przygotowali prezentacje poszczególnych państw. W czasie konsumpcji posiłków uczniowie słuchali muzyki charakterystycznej dla tych krajów. Najmłodsi kolorowali ilustracje związane z państwami europejskimi.
Końcowym elementem obchodów było rozbicie piniaty (sowy) zawierającej cukierki dla wszystkich uczestników.
Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych przygotowała pani Katarzyna Kurzątkowska- nauczyciel języka angielskiego.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress