Festiwal Sacrum et Musica już 18 września w Szczuczynie

0

Szanowni Państwo, Drodzy Melomani!

W tym roku już po raz dwunasty organizujemy Festiwal Sacrum et Musica. Jak zwykle będzie obfitował w interesujące wydarzenia, dostarczy Państwu, ale i nam – artystom wielu wspaniałych wrażeń i muzycznych wzruszeń.

Rozpoczniemy 4 września uroczystym koncertem w łomżyńskiej katedrze, w roli solistów wystąpią: Agnieszka Sokolnicka oraz Wojciech Sokolnicki – wspaniały tenor, który niedawno zadebiutował w Łomży u boku Grażyny Brodzińskiej. W kolejnych koncertach wystąpi wielu znakomitych artystów, wśród nich – ulubieńcy łomżyńskiej publiczności, jak Anna Jeremus czy Jacek Szymański, ale też debiutujący tutaj – Stefan Fraas, czy włoski zespół Art-Kalispera.

Zaprezentowane zostaną zarówno dzieła klasyczne, jak też muzyka nowa. Kilkakrotnie na jesieni zabrzmią utwory znakomitego kompozytora – Stanisława Moryto, który właśnie napisał Suitę Kurpiowską, specjalnie dla naszej orkiestry. Wykonanie jego dzieł: koncertu na Harfę, Perkusję i orkiestrę smyczkową, czy też cyklu Pieśni kurpiowskich związane jest z faktem, iż zamierzamy nagrać płytę, która uświetni obchody 70. rocznicy urodzin tego twórcy. Na naszej estradzie pojawią się też soliści, którzy wystąpią na nagraniu: znakomita sopranistka – Anna Mikołajczyk-Niewiedział, wybitna harfistka – Anna Sikorzak-Olek, czy znany perkusista – Stanisław Skoczyński.

Jak widać z tej krótkiej zapowiedzi – program festiwalu będzie niezwykle zróżnicowany, zarówno pod względem stylu prezentowanej muzyki, jak i obsady wykonawczej. Tu należy dodać, iż oprócz doświadczonych artystów pojawią się jak zwykle młodzi muzycy w programie przygotowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną w Łomży, ale też studenci (orkiestra Sinfonia Academica), czy inni młodzi wykonawcy. Wszystkim im życzymy udanych koncertów, a Państwu – wielu wzruszeń i niezwykłych doznań w obcowaniu z wielką muzyką!

Z muzycznym pozdrowieniem,

Jan Miłosz Zarzycki
Dyrektor naczelny i artystyczny
Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress