Finał WOŚP- Szczuczyn: 3.758,19 zł (20$)

0

W minioną niedzielę, 10 stycznia, już po raz 24 odbył się w Grajewie Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.
Jak co roku w godz. 9:00–15:00 na ulicach Grajewa, Szczuczyna, Wąsosza i Rajgrodu kwestowali wolontariusze zaopatrzenie w identyfikatory i puszki.

WOŚP  Szczuczyn

Miejski Dom Kultury w Szczuczynie włączył się po raz drugi w akcję Jurka Owsiaka i Orkiestra ponownie zagrała w Szczuczynie.
Na ulicach miasta kwestowało 12 wolontariuszy z Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie, nad których pracą czuwała opiekunka Krystyna Koniecko.
Ogółem wolontariusze: Justyna Brzostowska, Maria Józwik, Wiktoria Korbut, Wiktoria Kuczyńska, Mateusz Mierzejewski, Maciej Płochocki, Magdalena Śmiarowska, Natalia Witkowska, Julia Zalewska, Natalia Zalewska, Zuzanna Zamojska, Amanda Zaorska zebrali 3.823,19 zł oraz 20 $. Najwięcej do puszek zebrały: Wiktoria Korbut z Natalią Zalewską – 972,17 zł oraz 20$.
W godzinach popołudniowych odbył się w Miejskim Domu Kultury koncert, w którym wystąpili miejscowi wykonawcy: uczniowie Szkoły Muzycznej pod kierunkiem Elżbiety Jerulank, orkiestra dęta OSP pod batutą Roberta Świderskiego oraz zespoły z MDK: wokalny pod kierunkiem Marianny Ostrowskiej i taneczny „Żylety” prowadzony przez Natalię Dulewicz.
Podczas koncertu dyrektor MDK Janusz Marcinkiewicz przekazał na licytację misia – oryginalną maskotkę klubu piłkarskiego Celtic Glasgow, którą wylicytował za kwotę 50 zł Piotr Sulewski ze Szczuczyna.

WOŚP Grajewo
O godz. 16:00 w Grajewskim Centrum Kultury rozpoczęły się występy artystyczne. Na scenie zaprezentowały się Solistki i zespoły GCK: Aleksandra Czaplicka, Martyna Kwiecińska, Aleksandra Cebelińska, „I Vice Versa”, „Fikusie” oraz Soliści Stowarzyszenia Kultura Niezależna: Daria Gilejko, Maya Zyskowska, Klaudia Rutkowska i Oliwier Cybula.
Nie zabrakło również gorącej i wzbudzającej ogromne emocje aukcji, podczas której licytowaliśmy gadżety przekazane przez licznych ofiarodawców. Dzięki hojności grajewian udało się zlicytować wszystkie przekazane na nią przedmioty.
Tegorocznymi ofiarodawcami byli: ABIES Kuczyńscy, AZ Foto Studio, Cukiernia Cybula, ESTETICON Instytut Zdrowia i Urody, Piecuch Cafe, Pralnia Przemysłowa Piotr Paszkowski, JAREX, Karol Szymanowski, Kręgielnia i Restauracja Spółdzielcza 1, Krzysztof Gutowski, Księgarnia Alfa, Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie, Piekarnia ZPH S.C. C. SKRODZKI I J. SKRODZKI, Pizzeria Savona, Salon fryzjerski Awangarda, Sklep Witek, SPOŁEM PSS Sp.zo.o, SM MLEKPOL, Urząd Miasta Grajewo, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grajewie, Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II.

W sumie podczas 24. Finału na konto WOŚP ze Sztabu w Grajewie wpłynęło:
Grajewo: kwesta uliczna: 13.300,00 zł; aukcja: 3.290,00 zł; sklepik: 1.380,69 zł
Szczuczyn: 3.758,19 zł (20$)
Wąsosz: 1.560,00 zł
Rajgród: 3.533,98 zł
Razem: 26.822,86 zł

Dziękujemy wolontariuszom, darczyńcom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli 24. Finał WOŚP za ich ogromne, gorące serca.

Sie ma! Do zobaczenia za rok.
Sztab WOŚP przy GCK

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress