GAZ-SYSTEM S.A. w Gminie Szczuczyn

1

Ruszyły prace projektowe i badania gruntów dla inwestycji połączenia międzysystemowego polegającej na budowie gazociągu wysokiego ciśnienia Rembelszczyzna – Granica RP (Polska – Litwa) wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Na terenie Gminy Szczuczyn będzie on przebiegał obrębami geodezyjnymi wsi: Stare Guty, Lipnik, Danowo, Świdry Awissa. Do zadań wykonawcy projektu należy między innymi uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji oraz pozwolenia na budowę. Opracowanie dokumentacji projektowej, które zakończy się uzyskaniem pozwolenia na budowę, planowane jest w 2017 r.
Gazociąg Polska-Litwa (GIPL) ma na celu integrację rynków gazowych Państw Bałtyckich z jednolitym rynkiem gazu Unii Europejskiej oraz podniesienie bezpieczeństwa dostaw gazu poprzez eliminację tak zwanych „wysp energetycznych”, czyli regionów niepołączonych z europejskim rynkiem energii
i uzależnionych od dostaw wyłącznie z jednego kierunku (kraje bałtyckie).
W celu ujednolicenia standardu działań informacyjnych na temat prowadzonych przez GAZ-SYSTEM S.A. inwestycji strategicznych spółka wdrożyła plan komunikacji ze społecznościami lokalnymi. Jego podstawowym celem jest zintensyfikowanie działań komunikacyjnych, przekazanie do gmin podstawowych informacji o budowie gazociągów i procedurze wypłaty odszkodowań
oraz nawiązanie z każdą gminą regularnych kontaktów w zakresie informowania mieszkańców. GAZ-SYSTEM S.A. kładzie więc duży nacisk na prewencyjne podejście do środowiska naturalnego, podejmowanie inicjatyw mających na celu promowanie postaw odpowiedzialności ekologicznej oraz stosowanie i rozpowszechnianie przyjaznych środowisku technologii. Włącza się również w lokalne dziedziny sponsoringu takie jak  inicjatywy proekologiczne, nauka, szkolnictwo oraz sport.

12143151_929534883760725_3201836644365251190_n

gaz

 

Udostępnij:

Jeden komentarz

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress