Gminne obchody Dnia Strażaka w Szczuczynie

0

Dziś (3.05.2016 r.) w Szczuczynie odbyły się obchody Gminnego Dnia Strażaka połączone z nadaniem sztandaru dla jednostki OSP Bęćkowo.  Uroczystości rozpoczęły się przemarszem pododdziałów od remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie do Kościoła pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny, przy akompaniamencie orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie pod batutą druha Roberta Świderskiego. Podczas nabożeństwa ks. kan. Robert Zieliński serdecznie przywitał wszystkich przybyłych oraz podziękował zgromadzonym Strażakom za ich pracę i bezinteresowne zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi.  Następnie rozpoczęła się część uroczystości związanych z poświęceniem i przekazaniem sztandaru jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej z Bęćkowa. Zaproszeni goście dokonali symbolicznego aktu wbicia pamiątkowych gwoździ w drzewiec sztandaru, które są symbolem zaangażowania wielu osób i instytucji w jego nadanie. Po czym sztandar został poświęcony, a następnie wręczony dla pocztu sztandarowego z OSP Bęćkowo.
Po mszy druhowie z terenu Gminy Szczuczyn, zaproszeni goście i widzowie w towarzystwie orkiestry przemaszerowali do Parku Miejskiego pod pomnik Stanisława Antoniego Szczuki. Prezes OSP w Szczuczynie druh Robert Łepkowski zameldował gotowość pododdziału do uroczystości obchodów Dnia Strażaka. Następnie na maszt została wciągnięta flaga związkowa przy akompaniamencie Hymnu Związku. Po przemówieniu Burmistrza Szczuczyna Artura Kuczyńskiego oraz przywitaniu wszystkich gości odbyły się wręczenia odznaczeń, wyróżnień, medali oraz dyplomów pamiątkowych. Wszystkim strażakom złożono gratulacje oraz podziękowania za zaangażowanie i ciężką pracę wykonaną dla społeczeństwa. Następnym etapem uroczystości było przekazanie samochodu pożarniczego dla OSP Bęćkowo, który został poświęcony przez księdza kan. Roberta Zielińskiego. Po czym Prezes OSP w Szczuczynie druh Robert Łepkowski zameldował zakończenie uroczystości.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress