Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Danowie

25

Dziś (17.07) w Danowie odbyły się Gminne Zawody Pożarnicze jednostek OSP. W rywalizacji brało udział 7 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy tj. OSP Szczuczyn, OSP Niećkowo, OSP Bęćkowo, OSP Niedźwiadna, OSP Bzury, OSP Brzeźno oraz gospodarze zawodów OSP Danowo. Zawody rozpoczęły się od konkurencji sztafety pożarniczej 7×50 metrów z przeszkodami, po której rozegrano kolejną konkurencję – ćwiczenia bojowe.

Pierwsze miejsce Gminnych Zawodów Pożarniczych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych zajęła jednostka OSP Szczuczyn, drugie miejsce jednostka  OSP Brzeźno, trzecie miejsce jednostka OSP z Danowa, kolejne miejsca zajęły jednostki OSP Bęćkowo, OSP  Niedźwiadna, OSP Bzury oraz jednostka OSP z Niećkowa. Zawody zakończyły się wręczeniem dla wszystkich jednostek pucharów oraz dyplomów. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez gospodarzy zawodów.

Punktacja po przeprowadzeniu sztafety oraz ćwiczeń bojowych:

 • OSP Szczuczyn 121,27 pkt
 • OSP Brzeźno 122,20 pkt
 • OSP Danowo 128,10 pkt
 • OSP Bęćkowo  128,15 pkt
 • OSP Niedźwiadna 133,30 pkt
 • OSP Bzury 137,40 pkt
 • OSP Niećkowo 151,70 pkt

(punkty są sumą czasu sztafety oraz ćwiczeń bojowych poszczególnych jednostek)

Udostępnij:

25 komentarzy

 1. Nie Ty byś zajął! Niektórzy nie umieją przerywać i nie wiedzą co to dobra zabawa!!!!brawo dla Szczuczyna!!!! 🙂

 2. `````````` dnia

  Jednostka OSP Szczuczyn wygrała, mieli dobry czas i nie dostali żadnych punktów karnych w wyniku czego zajęli 1 miejsce

 3. Obserwator dnia

  Ta.. Wszyscy którzy mierzyli czas sztafet 7×50 widzieli jakie drużyny miały czas to fakt że rozbieżności mogły być 2-3 sek. Ale dla szczuczyna raptem zniknęło około 10 sekund na sztafecie , odcinek równoważni dosłownie przeszli a nie przebiegli i powiedzcie ze to jest uczciwa rywalizacja ? Śmiech na sali .. Wszyscy którzy tam byli widzieli .

 4. mistrzów się nie sądzi dnia

  Szczuczyn nie wygrał sztafety, zajęli chyba 4 miejsce, ale po dwóch konkurencjach wygrali. Drużyny miały w bojówce lepszy czas niż Szczuczyn, ale dostały punkty karne (+kilka sekund) za niewłaściwe wykonanie. Życie, albo robisz szybko i źle, albo wolniej i dobrze.

 5. OSP Brzeźnio ukończyło bez punktów karnych ( można sprawdzić protokoły ) mając lepszy czas bojówki i sztafety wciąż klasyfikuje się na 2 miejscu, tak jak pozostałe jednostki do miejsca 5 , wszystko można sprawdzić na filmikach które udostępniło OSP Szczuczyn 😉

 6. Ha ha Szczuczyn miał dobry czas!!!Chyba tylko u sędziów bo inni uważają inaczej.Ale niech się cieszą,że wygrali chociaż wynik powinien być inny.

 7. Na zamieszczonym filmiku ze zmagań OSP Szczuczyn ewidentnie widać ok 79 sekund z sztafety a w protokole było 67,2 sekundy więc nie mówcie mi że to jest gra fair play!!! Tak rada na przyszłość jeśli już oszukiwać to do końca 😀

 8. Ja nic nie rozumiem już. Pojechałem na zawody, pyk pyk takie tam węże, pradownice,strażacy… Tyle atrakcji turystycznych i tak nie wiem czy tam nie wrócę do tych klimatów. Ładna pogoda była to fakt. Reszta to drobiazgi. Super niedziela?!

 9. Sędzia boczny dnia

  Jezeli tak kazdy jest zniesmaczony wynikiem, to dlaczego nikt nie zglaszal tego od razu, tylko po fakcie wypisywac na internecie, tym bardziej,ze kazdy tak dobrze zapoznal sie z protokolem, tylko szkoda, ze nie kazdy tak wnikliwie zapoznal sie z regulaminem i doczytal za co sa punkty karne,a liczy sie wynik koncowy. To nie sa ostatnie zawody,a jak bylo mowione na początku jest to tylko zabawa oraz cwiczenia,zeby na akcji sprawniej sie odbywalo pomoc poszkodowanym. Troche kultury tez zabraklo przy oglaszaniu wynikow, wycie, krzyki,ze oszustwo, brak oklaskow. Powodzenia na kolejnych zawodach i zglaszania wszelkich uwag od razu,a nie po fakcie, niech zwycięży lepszy.

 10. SZCZUCZYNIANKA dnia

  OSP SZCZUCZYN ZAWSZE NAJLEPSZE !!! Tak trzymać chłopaki, codzienne ćwiczenia po parę razy się przydały. Ludzie nie umieją przegrywać i nam zazdroszczą. Żal d…. ściska. Słyszałam, że tylko bzury są tak bardzo oburzone. Widać po fb, wiadomo kogo można winić za komentarze tutaj.

  • lodówka piwa dnia

   Do wszystkich zawiłych Szczuczyniaków . Nikt nikomu nigdy nie żałował 1-go miejsca i nikt nie był nigdy zły z przegranej . Bo od ilu lat (6 ) zawody się odbywają zawsze były rozgrywane uczciwie i każdy otrzymywał uczciwie miejsce na które drużyna zasłużyła ( sumowane czas konkurencji to pkt im mniej pkt tym wyższe miejsce ) . Każda jednostka ćwiczyła równie ciężko i chciałaby aby ta praca i wysiłek był doceniony. A nie jak na tegorocznych zawodach tabela wyników została dosłownie odwrócona i wymieszana EWIDENTNIE NA KORZYŚĆ OSP SZCZUCZYN. Każdy kto był i widział wie jak było i jaka jest prawda po filmikach tez można wywnioskować. Pozdrawiam Kolegów z OSP BZURY OSP BĘĆKOWO 🙂

 11. 1 miejsce dnia

  Bzury nie umieją przegrywać. Następnym razem wcale nie startujcie. A może sprawdzić wiek trzeba i dopuścić osoby tylko te które mają 18 lat skończone, tak jak w innych drużynach jest? I wtedy grać fair play ponieważ startują ludzie starsi, którzy słabiej biegają, a tu tacy młodzi i jeszcze problem robią o to,że przegrali.

  • .......... dnia

   odsyłam do regulaminu.. ” w zawodach udział brać mogą osoby od 16 roku życia ” .. Jednostka wystawi najlepszych zawodników i nie narzeka że starsi i kulawi bo to ich sprawa .. Do „1MIEJSCE’ masz filmiki na fb , przeanalizuj czasy i nie mów że ktoś nie potrafi przegrywać.

 12. Wiecie to już się robi nie śmieszne tylko żałosne!!! Cała Gmina Szczuczyn aż huczy i nie tylko Bzury. Jednak tylko oni się odezwali wprost, bo trzeba mieć jaja żeby swoje zdanie wypowiedzieć wbrew wszystkim.Protest był zgłaszany od razu. Przegrana nie jest porażką i tak nie boli, bo do tej pory nie wygrywali, ale przegrana w uczciwy sposób. Biorąc pod uwagę czas w sztafecie i rozwinięciu bojowym to jednak sędziom umknęło około dziesięć sekund na korzyść zwycięzców, Czyżby wygrana nie cieszy skoro cenzura już na fb panuje??? Wszystkie drużyny się starały, cała siódemka i tu nie ma co dyskutować! Tylko niesmak pozostał, bo w ten sposób się nie robi. Jeśli zabawa to bawmy się wszyscy, a jeśli rywalizacja to przynajmniej niech się odbędzie w uczciwy sposób, żeby wszyscy zawodnicy byli równo potraktowani.

  • To wyjaśnia wszystko….. „bo do tej pory nie wygrali…….”i tak ma zostać.widocznie koledzy z osp szczuczyn muszą zawsze przegrywać.

  • Admin OSP Szczuczyn dnia

   Z profilu OSP Szczuczyn usunięta została dyskusja na temat zawodów na prośbę osób w niej uczestniczących. Pozdrawiam Artur B

 13. Osp SZCZUCZYN nie ma powodów do wstydu!!!! Nie ma ochoty czytać głupot! Jeszcze będą chłopaki służyć Wam wszystkim pomocą. Trudno się mówi, iż takie komentarze się pojawiły, ale cóż żyje się dalej.

 14. Do „LUKASZ” właśnie dlatego, że nie wygrywali udowodnili, że przegrywać umieją. A Ci wszyscy co tak plują na OSP Bzury to niech się zastanowię trochę, bo zdaje się że ani czytać ze zrozumieniem nie potrafią ani słuchać. Nikt z tej jednostki nie powiedział, że to im należy się pierwsze miejsce!!!!! Jednak głośno i wyraznie sędziom powiedzieli, ze pierwsze miejsce jest niezaslużone,bo była lepsze drużyna. A była i stąd niezadowolenie WSZYSTKICH kibiców niezależnie od jednostki. Okazali protest jak umieli. Ale wstydzić to się powinien ten, który doprowadził do takiej sytuacji, ze zabawa zamienia się w zawodnictwo bez fair Play . Bzury nie mają się czego wstydzic!!!!

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x