Gody 2017 – podsumowane

0

W Miejskim Domu Kultury i Sportu w Szczuczynie odbył się po raz piętnasty Powiatowy Przegląd Widowisk Kolędniczych „Gody 2017”. Współorganizatorami imprezy byli: Urząd Miejski w Szczuczynie i Starostwo Powiatowe w Grajewie.
Występy oceniała komisja w składzie:
Przewodniczący : Jolanta Jadwiga Budzińska – sekretarz Urzędu Miejskiego w Szczuczynie
Członkowie: Marianna Ostrowska i Andrzej Szabelski – instruktorzy MDKiS w Szczuczynie.
Przegląd rozgrywano w dwóch kategoriach.
W kategorii wiernych tradycji komisja nie przyznała I miejsca przyznając ex aequo II miejsca: Jackowi Nowak z Wąsosza za program: „Z szopką” oraz „Jaczunkom” za kolędników z gwiazdą z Internatu Zespołu Szkół w Niećkowie pod kierunkiem Zofii Gede.
W kategorii teatrów czerpiących z tradycji I miejsca ex aequo przyznano: Zespołowi  Szkół nr 3 w Grajewie za jasełkę  pod kierunkiem Marty Kozickiej oraz  Gimnazjum i GOKiS w Wąsoszu za program „Mario, czy ty wiesz” pod kierunkiem Jolanty Koniecko i Marzeny Kalinowskiej Baran.
Dwa trzecie miejsca otrzymały: „Iskierki” ze Szkoły Podstawowej w Ławsku za program „Żłóbek serca” przygotowany przez Katarzynę Krawcewicz oraz „Betlejemskie Niedźwiadki” ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej za program „Narodzenie Pańskie” pod kierunkiem Malgorzaty Laszczkowskiej i Hanny Dzięgielewskiej.
Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grajewie i pamiątkowe dyplomy.

Barbara Paszkowska – główny instruktor MDKiS

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress