„GODY 2018”

0

XVI Powiatowy Przegląd Widowisk Kolędniczych „GODY 2018” odbył się dnia 12 stycznia 2018 roku w hali sportowej Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie.
Przegląd otworzył obecny na występach Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński.
Organizatorami przeglądu byli:

– Starostwo Powiatowe w Grajewie

– Urząd Miejski w Szczuczynie

– Biblioteka-Centrum Kultury w Szczuczynie.

Przed komisją w składzie: Marianna Ostrowska – emerytowany nauczyciel, Jadwiga Jolanta Budzińska – Sekretarz Gminy w Szczuczynie, Leszek Czyżewski – Członek Zarządu Powiatu Grajewskiego i Janusz Siemion – Dyrektor Biblioteki-Centrum Kultury w Szczuczynie wystąpiło 7 zespołów, które były oceniane w dwóch kategoriach.

W kategorii zespołów tradycyjnych pierwsze miejsce ex aequo przyznano: zespołowi „Król Herod” z Biblioteki-Centrum Kultury w Szczuczynie oraz Zespołowi Kolędniczemu z Szopką z Wąsosza za przedstawienie „Kolędowanie z Szopką”.

Drugie miejsce zespołowi „Jaczunki” z Zespołu Szkół w Niećkowie.

W kategorii zespołów czerpiących z tradycji komisja przyznała ex aequo trzy II-gie miejsca: Zespołowi „Betlejemskie Niedźwiadki” ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej oraz Zespołowi z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie za przedstawienia: „Hej kolęda, kolęda” i „Jasełka”.

Gromkie brawa oraz wielkie uznanie Komisji oraz widzów otrzymało przedstawienie uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szczuczynie którzy wystąpili poza konkursem.

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grajewie zaś wszyscy pamiątkowe dyplomy.

W bieżącym roku odbywać się będą eliminacje wojewódzkie w Łomży. Powiat grajewski reprezentować będą: „Król Herod” ze Szczuczyna, „Kolędowanie z Szopka” z Wąsosza oraz „Jasełka” z Zespołu Szkół Specjalnych w Grajewie.
W trakcie uroczystości z okazji 25-lecia istnienia zespołu „Król Herod” ze Szczuczyna zostały wręczone przez Członka Zarządu Powiatu Leszka Czyżewskiego ufundowane przez Starostę Powiatu Grajewskiego Zygmunta Kruszyńskiego okolicznościowe statuetki członkom zespołu: Witoldowi Dylewskiemu, Andrzejowi Szabelskiemu, Ryszardowi Rybak, Pawłowi Zamojskiemu, Bogdanowi Konopka, Andrzejowi Zielińskiemu, Władysławowi Szymanowskiemu, Wojciechowi Dubowskiemu oraz dyplomy: Pawłowi Danowskiemu, Tadeuszowi Danowskiemu, Jarosławowi Skrodzkiemu i Filipowi Waszkiewicz.

Tekst i zdjęcia:

Andrzej Szabelski i Wojciech Łapiński BCK w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress