Grajewo pożegnało Starostę

0

Dziś 21 grudnia w Grajewie w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy odbyły się uroczystości związane z pogrzebem ŚP. Jarosława Augustowskiego.

Od godziny 11.00 do godziny 13.00  rodzina, znajomi, przedstawiciele jednostek miejskich i powiatowych, samorządowcy oraz delegacje instytucji z województwa podlaskiego przybywały, aby złożyć przy trumnie wieńce i kwiaty oraz oddać hołd zmarłemu staroście poprzez kilkudziesięciu minutowe  czuwanie przy zmarłym.

Po mszy w intencji zmarłego odprawionej przez proboszcza Ks. Janusza Strzelczyka miały miejsce pożegnalne przemówienia okolicznościowe przedstawicieli jednostek, instytucji i organizacji przybyłych na uroczystość. Głosy między innymi zabrali: Wicestarosta Powiatu Grajewskiego- Alicja Rutkowska, Przewodniczący Rady Powiatu- Stanisław Kossakowski, Burmistrz Miasta Grajewo- Dariusz Latarowski, Prezes MLEKPOL- Edmund Borawski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego- Mieczysław Bagiński, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Podlaskiego- Starosta Siemiatycki- Jan Zalewski, Dyrektor ZS w Wojewodzinie- Zdzisława Choynowska, Dyrektor Szpitala Ogólnego w Grajewie- Grzegorz Dembski, Wójt Gminy Wąsosz- Czesław Ołdakowski, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji z Białegostoku, Straży Pożarnej, Organizacji „Strzelec” i inni. Wszyscy w ostatnich ciepłych słowach pożegnania wspominali nieżyjącego już Starostę jako dobrego samorządowca, gospodarza, kolegę i przyjaciela, na którego zawsze można było liczyć. Jego śmierć jest niepowetowaną stratą.

Uroczystości zakończyły się zgodnie z planem około godziny 15.00 kiedy to ciało ŚP. Jarosława Augustowskiego w asyście policji i straży pożarnej oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Grajewie zostało przewiezione do Kaplicy w Szczuczynie- rodzinnym mieście Starosty, gdzie obecnie kontynuowane są uroczystości pogrzebowe. Od godziny 16.00 rozpoczęło się wspólnego czuwanie i modlitwy w kaplicy pogrzebowej w Szczuczynie.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress