Grajewscy policjanci uratowali bezdomnego

0

Funkcjonariusze z grajewskiej komendy Policji uratowali bezdomnego mężczyznę wynosząc go z zadymionych pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Grajewo. Szybka reakcja właściciela posesji oraz policjantów pozwoliła uniknąć tragedii.

Dyżurny grajewskiej komendy Policji został w miniony weekend powiadomiony przez mieszkańca jednej z miejscowości z terenu gminy Grajewo, że przebywa u niego osoba bezdomna potrzebująca pomocy. Zgłaszający przekazał policjantom, że w jego pomieszczeniach gospodarczych znajduje się człowiek, który uskarża się na ból w klatce piersiowej ale nie zgodził się, aby załoga karetki pogotowia zabrała go do szpitala. W czasie, gdy policjanci wraz z właścicielem posesji kierowali się w stronę zabudowań gospodarczych zauważyli wydobywający się z nich dym. Natychmiast wbiegli do budynku. Wewnątrz na podłodze leżał mężczyzna a ze starej kaflowej kuchni leciały kłęby duszącego dymu. Policjanci wynieśli mężczyznę na zewnątrz i udzielili mu pierwszej pomocy. 70–latek był nietrzeźwy i nieświadomy tego, co się dzieje. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Mężczyzna tym razem także odmówił hospitalizacji, więc dla jego dobra doprowadzono go do komendy Policji aby mógł wytrzeźwieć w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

Grajewscy policjanci kolejny raz apelują do mieszkańców powiatu, aby nie pozostawali obojętni na los drugiego człowieka i informowali o wszelkich miejscach przebywania osób bezdomnych, niezaradnych życiowo i potrzebujących pomocy. Warunki atmosferyczne w ostatnim czasie nie działają na korzyść takich osób. Niskie temperatury stwarzają realne zagrożenie dla ich życia i zdrowia. Dlatego nie bójmy się dzwonić pod nr 997 czy 112. W ten sposób możemy uratować komuś życie!

Źródło: www.podlaska.policja.gov.pl – oficer prasowy KPP w Grajewie

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress