Grajewscy policjanci zatrzymali oszusta i odzyskali telefon

0

Grajewscy policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o oszustwo. Mężczyzna podając się za właściciela utraconego telefonu, odebrał go od uczciwego znalazcy, a następnie sprzedał w komisie. Teraz mieszkaniec Grajewa za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze grajewskiej jednostki Policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo. W połowie września tego roku, 37-letni mieszkaniec Grajewa zgłosił w Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie kradzież telefonu. Kilka dni później sprzęt został odnaleziony przez przypadkową osobę, która zadzwoniła pod jeden z ostatnio wybieranych numerów. Okazało się, że znalazca skontaktował się z dobrym znajomym pokrzywdzonego. „Życzliwy” kolega właściciela komórki wykorzystał sytuację i w imieniu pokrzywdzonego zgłosił się do znalazcy, aby odebrać telefon. Dodatkowo „wspaniałomyślnie” przekazał 100 zł tzw. „znaleźnego”, po czym sprzedał telefon w miejscowym komisie. Szybko znalazł się jego nowy nabywca. Natychmiastowa reakcja grajewskich policjantów doprowadziła do ustalenia nowego właściciela telefonu marki Huaweia, jak również okoliczności w jakich znalazł się w komisie. Mundurowi natychmiast zatrzymali sprawcę oszustwa, przedstawiając mu zarzuty, do których 29-letni mieszkaniec Grajewa się przyznał i teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

źródło – oficer prasowy KPP w Grajewie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress