Grajewska Szlachetna Paczka poszukuje Darczyńców

0

W tym roku po raz trzeci w powiecie grajewskim odbywa się akcja SZLACHETNA PACZKA, która poprzez Wolontariuszy chce dotrzeć do rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Przez kilka tygodni Wolontariusze wytrwale odwiedzali rodziny, poznając ich trudną sytuację. Stykali się z ich historiami życiowymi, nie zawsze tak łatwymi i radosnymi.
Często słyszeliśmy o braku pracy, o trudnej sytuacji finansowej. Były też momenty radosne, kiedy rodziny opowiadały o tym, co stanowi ich największą dumę. Z chlubą przedstawiali swoje dzieci, które są dla nich motywacją do podjęcia działań w kierunku wyjścia z obecnej sytuacji – opowiada Maria Podgórska, pełniąca rolę koordynatora projektu na terenie naszego miasta i powiatu.
Przed nami długo wyczekiwany moment, moment pełen przeżyć, emocji, radości i po prostu PIĘKNA – Finał SZLACHETNEJ PACZKI! Aby Finał mógł zaistnieć w każdej grajewskiej rodzinie włączonej do projektu, niezbędni są Darczyńcy, czyli ludzie dobrej woli, którzy chcąc pomóc, przygotują paczkę jednej konkretnej rodzinie.
– Pomoc w ramach Szlachetnej Paczki jest bardzo konkretna, bo wynika ze specyficznych potrzeb danej rodziny, o których dowiedział się Wolontariusz podczas rozmowy z rodziną – dopowiada Maria Podgórska. W paczkach, które otrzyma rodzina, może się znaleźć wiele – artykuły żywności trwałej, środki czystości, odzież i obuwie dla członków rodziny, materiały szkolne. W potrzebach rodzin również pojawiają się brakujące elementy wyposażenia mieszkania, takie jak poduszki, ręczniki i koce. Niekiedy brakuje w domu żelazka, odkurzacza lub lodówki, które ograniczają funkcjonowanie codzienne rodziny. Ważnym elementem Paczki są tzw. szczególne upominki dla członków rodziny, które sprawią radość rodzinie w obliczu Świąt Bożego Narodzenia.
W naszym rejonie w tym roku planuje się, że będzie brało udział w projekcie około 37 rodzin. Na dzień dzisiejszy opublikowano opisy 32 rodzin.
Baza Rodzin została otwarta w sobotę 21 listopada br. Aby wybrać rodzinę, należy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl REJON: GRAJEWSKI i po przeczytaniu anonimowego opisu rodziny, wybrać jedną rodzinę, której zechcą Państwo pomóc.
– Przygotowanie paczki dla rodziny jest niezwykłym wydarzeniem, ponieważ sprawia, że dzielimy się dobrem. Jeśli przygotowujemy paczkę w gronie znajomych z pracy, wtedy wspólnymi siłami pomagamy! Warto o tym pomyśleć, bo to bardzo scala znajomych – zapewnia lider projektu w GRAJEWIE.
lider Szlachetnej Paczki
powiatu grajewskiego
Maria Podgórska

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress