Grajewski Szpital pozyskał 11 840 995,00,zł dofinansowania

0

Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela w Grajewie pozyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Zdrowia w konkursie o dofinansowanie podmiotów leczniczych w ramach programu inwestycyjnego Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych w wysokości 11 840 995,00 zł. Dzięki tym środkom zrealizowane zostanie zadanie pn. „Podniesienie jakości udzielanych świadczeń medycznych poprzez doposażenie i modernizacje SOR i pracowni z nim współpracujących Szpitala Ogólnego w Grajewie”. Jest to 100% kwoty wnioskowanej.

W ramach zadania planowane jest wykonanie:

– dokumentacji projektowej,

– kompleksowa modernizacja architektoniczna – Pracownia Endoskopii,

– kompleksowa wymiana wyposażenia Endoskopia,

– doposażenie SOR,

– wyposażenie Laboratorium.

Głównym założeniem projektu obok poprawy jakości świadczonych usług medycznych, jest także poprawa ich dostępności poprzez zwiększenie ilości badań w zakresie endoskopii oraz poprawa bezpieczeństwa, oraz komfortu pacjenta trafiającego do newralgicznego obszaru pierwszego kontaktu, jakim jest SOR.

W związku z powyższym dzisiaj przy Szpitalu odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie z dyrektor Szpitala Martą Romanowską na czele, przedstawicielami Powiatu Grajewskiego, którym przewodniczył Starosta Grajewski Waldemar Remfeld oraz Radną Sejmiku Województwa Podlaskiego Wandą Mieczkowską. W konferencji nie mogło zabraknąć Posła na Sejm RP Kazimierza Gwiazdowskiego, który zarówno przy tej, jak i przy wielu innych inwestycjach związanych z Powiatem Grajewskim, przyczynił się on do pozyskania ww. funduszy, za co szczególnie dziękował Waldemar Remfeld.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress